Realme GT

AnTuTu zpochybnilo testy supersportu Realme GT

  • Dalším výrobcem, který musí vysvětlovat výsledky v AnTuTu, je Realme
  • Realme GT si dle tvůrců pomáhalo nedovolenými technikami. Výrobce ale trvá na tom, že se ničím neprovinil

V žebříčku platformy AnTuTu se v uplynulých týdnech objevilo několik záznamů smartphonu Realme GT s výsledky kolem 750 tisíc bodů. To bylo celkem zvláštní, neboť telefon staví na Snapdragonu 888 a jak víme, ostatní telefony, např. Xiaomi Mi 11, s tímto čipem škálují výkon „pouze“ někam k 708 tisícům bodů.


Psali jsme: Realme 8 už zná oficiální datum představení


Vývojářům se výsledky nezdály, zkoumali je a došli k závěru, že Realme použilo nepovolené techniky. V poznámce uvedli: „Výsledky GT nejsou projevem skutečného výkonu, ale byly získány podváděním a jinými prostředky“.

V čem mělo Realme porušit pravidla?

Na Realme GT firma využívala údajně taktiku zpoždění vlákna, která systém testování oklamala tak, že vícevláknový test mohl běžet na nejrychlejších jádrech procesoru. To, jak poznamenalo Antutu, mělo za následek vyšší skóre.

Realme podvádí v AnTuTu
Realme podvádí v AnTuTu | foto: AntoidAuthority

Realme GT prý také „upravilo“ referenční JPG obrázek používaný benchmarkem. Namísto detailního JPEG obrázku tak telefon dekódoval podstrčené barevné bloky ve snížení kvalitě. To znamenalo kratší dobu zpracování a tím i vyšší/lepší konečný výsledek.

Vývojáři AnTuTu poznamenali, že obě falešné taktiky jdou proti duchu benchmarku a fair play. Společnost Realme rK má nyní co vysvětlovat. Pokud způsob, jakým telefon Realme GT test absolvuje, nezmění, bude v AnTuTu natrvalo zakázán.

Aktualizace:

Realme se k celé situaci již stihlo vyjádřit a trvá na tom, že žádná pravidla neporušilo.

Vyjádření Realme:

„Smartphone Realme GT je vybaven nejnovějším čipsetem Snapdragom 888 5G, který uživatelům přináší vysoký výkon. Výsledky Realme GT ve srovnávacích testech jsou založeny podle aktuální verze benchmarku Antutu na správných datech a společnost realme si s platformou Antutu celý problém vyjasňuje. Společnost výsledky testu Realme GT ve svých oficiálních marketingových materiálech nepoužívala a do vyřešení používat nebude. Cílem Realme je přinášet uživatelům ten nejlepší výkon, hlavní prioritou je reálná uživatelská zkušenost.“

Total
1
Shares