Realme GT 2 Pro

Realme GT 2 Pro: s unikátním udržitelným designem „ukazuje konkurenci záda“

  • Realme GT 2 Pro je horká novinka
  • Zařízení sází na líbivý design
  • Záda telefonu jsou takřka unikátní

Realme, nejrychleji rostoucí mobilní brand na trhu, nedávno představil horkou novinku, která splňuje téměř všechny atributy, aby se stala pomyslnou vstupenkou mezi elitu. Realme GT 2 Pro je totiž zosobněním vysokého výkonu, moderních technologií i prvotřídního zpracování.

Realme GT 2 Pro Specifikace

Konstrukce klasická (kov + sklo), 199 g
Rozměry 163,2 × 74,7 × 8,2 mm
Displej 120Hz 6,7” LTPO2 AMOLED displej, HDR10+, 20:9, 3 216 × 1 440, 509 ppi
Fotoaparát 50 Mpx, f/1.8, 26mm (hlavní), PDAF, OIS
50 Mpx, f/2.2, 16mm, 150˚ (ultra-širokoúhlý)
3 Mpx, f/3.3 (mikroskop)
32 Mpx, f/2.4, 26mm (selfie kamera), 1/2.74″, 0.8µm
Procesor 8jádrový Snapdragon 8 Gen 1, 3 GHz
RAM 12 GB RAM, vnitřní paměť: 256/512 GB, paměťové karty: ne
Konektivita 5G, HSPA, LTE:, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.1, stereo reproduktory, čtečka otisků prstů v displeji
OS Android 12 + Realme UI 3.0
Baterie 5 000 mAh, 65 W nabíjení (z 0 na 100 za 36 min)
Cena, dostupnost 19 990 Kč, březen 2022

Nepřehlédněte: Realme představilo tablet tak akorát do ruky. Má 4G, fajn výbavu i super cenu


Zdroj: FONETECH.CZ

Budoucnost je Paper Tech

Ať už máte jakýkoliv mobil, téměř vždy si na něm snažíte najít něco jedinečného. Když vezmete v úvahu fakt, že dnešní smartphony jsou si podobné jako vejce vejci, je téměř nemožné něčím zaujmout. S Realme GT 2 Pro populární čínská značka opět dokazuje, že v designu rozhodují právě maličkosti.

První dojem z Realme GT 2 Pro je vážně skvělý. Zpracování je perfektní, displej s uzounkými rámečky krásný, rychlý, a zařízení naprosto přirozeně padne do ruky. Hlavní pozornost si však bez velkých řečí zaslouží pistáciová záda, která jsou vyrobena z biopolymeru a svojí strukturou připomínají papír.

Zdroj: FONETECH.CZ

Šetrnější k prostředí

Za tímto účelem Realme opět oslovilo populárního japonského designéra. I tentokrát se Naoto Fukusawa snažil maximálně využít limitující prostor daný velikostí telefonu. Představením Paper Tech Master Designu Realme akcentuje nutnost brát ohled na životní prostředí, aniž by docházelo ke ztrátě estetického cítění.

„Budoucnost z papíru“ je zkrátka a dobře nový udržitelný vzhled, který reprezentuje funkčnost, technologickou vyspělost a kombinuje nejnovější moderní výdobytky s tradičním přístupem.

Realme GT 2 Pro
Realme GT 2 Pro vs. Xiaomi 12 (Zdroj: FONETECH.CZ)

O krok před konkurencí

Už od počátku je základní filozofií značky design v duchu motta „Síla se potkává se stylem“. Snaží se bořit zažité standardy a neustále zkoušet nové možnosti. Konkurence v tomto směru se velmi často spoléhá na tradiční metody, povětšinou kombinaci kovu a skla, které jsou mnohdy těžší.

Xiaomi 12 na obrázku výše sází na osvědčenou „nudnou“ klasiku, Realme GT 2 Pro nabízí unikátní texturu zad, jež pocit z držení telefonu maximálně umocňuje. Výsledkem je lehčí, přesto stále stylový telefon, který klade vysoký důraz na vzhled, funkčnost a ergonomii. A navíc ten materiál… Jakmile si jednou sáhnete, okamžitě se do něj zamilujete.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ

Total
0
Shares
1 komentář
  1. telefon je skvělý, ale nic nevydrží. Běžný provoz max.1 den. Všechno přepnuto na úspornější režim, a přesto je spotřeba zejména displeje (a asi i procesoru) obrovská. Čtečka otisků je úplná tragédie. Možná to nějaké další aktualizace napraví, ale teď je telefon nepoužitelný.

Comments are closed.