Systém nabíjení Realme MagDart

Realme Flash s technologií MagDart dorazí v úterý

  • Realme chystá odpověď na Apple MagSafe. Jmenuje se MagDart
  • Prvním telefon s převratnou technologií se bude jmenovat Realme Flash

Společnost Realme potvrdila, kdy oficiálně představí chytrý telefon Realme Flash se speciálním bezdrátovým magnetickým nabíjením MagDart. „Cílem realme je přinášet převratné technologie mladým uživatelům po celém světě. Přesně takovou technologií je i MagDart, nejrychlejší bezdrátová magnetická nabíječka na světě a první svého druhu v telefonech s Androidem, která by měla uspíšit posun do éry rychlého mobilního nabíjení. Už v roce 2020 realme představilo dosud nejrychlejší „klasické“ mobilní 125W SuperDart nabíjení a MagDart bude podobně velkou událostí ve světě bezdrátovém,“ píše Realme v pozvánce, která nám skončila v redakční poště.

Magnetické nabíjení MagDart Poprvé bude využito v telefonu realme Flash. Zároveň Realme představí mobilní příslušenství, které spolu s novinkou mezi telefony vytvoří celý ekosystém nabíjený pomocí MagDart.

Původní článek z 27. 7. 2021 (17:48)

První Android telefon s magnetickým bezdrátovým nabíjením na světě vyrobí Realme. A je úplně jedno, že „tak trochu“ opisuje od Applu jeho MagSafe, prvenství na poli android telefonů už mu nikdo nevezme. Speciální systém nabíjení se jmenuje MagDart a výrobce k němu plánuje i telefon – nabušenou vlajkovou loď Flash!


Psali jsme: iPhone 14 v roce 2022 přinese tělo z titanu


Realme Flash bude první svého druhu

MagSafe je jednou z novinek loni představených iPhonů 12. Ve zkratce jde o sestavu magnetů, které jsou seskupeny do kruhu okolo cívky pro bezdrátové nabíjení. A přesně stejné řešení využije i Realme, kdy magnety na zadní straně telefonu primárně poslouží pro zajištění spolehlivého dosednutí telefonu na bezdrátovou nabíječku. Ta se k tělu telefonu přichytí a bude se ho držet, i kdybyste do telefonu položeném na podložce nedopatřením šťouchli.

Kde se fláká konkurence?

Byla jen otázka času, kdy se MagSafe stane inspirací pro konkurenci, ale ani ve snu by nás nenapadlo, že to bude trvat tak dlouho. Vzpomínáte si? Apple svůj MagSafe představil již v říjnu loňského roku, ale ledy se hnuly až nyní, po několika měsících.

Realme Flash a nabíjení MagDart
Realme Flash a nabíjení MagDart | foto: GSMArena

Slušná vlajka se Snapdragonem 888

Protože premiéra technologie MagDart v historii značky Realme představuje významnou událost, firma uvede během speciální akce i svou novou vlajku, právě kompatibilní s novou nabíječkou. Prostřednictvím svého oficiálního českého zastoupení Realme uvedlo, že mobil se bude jmenovat Flash. V jeho specifikaci se objeví čipová sada Snapdragon 888, 12 GB operační paměti a 256GB úložiště. Bootovat smartphone s mírně zakřiveným displejem bude do prostředí Realme UI 2.0 operačního systému Android 11. Prozatím bohužel nevíme, na kdy je tisková konference u přílěžitosti uvedení Realme Flash a nabíječky MagDart naplánovaná.

Total
1
Shares