Realme 8 Pro

Realme bere český trh útokem. Rostlo o více než 4 000 % a je před Huawei

  • Skokanem roku v České republice je Realme
  • Předstihlo Huawei, který meziročně klesl o 89 %
  • Letos se chce Realme posunout o příčku výše, před Apple

Realme pokračuje v úspěšném tažení a za pouhých dvanáct měsíců, co působí na tuzemském trhu, se vypracovalo do TOP 5 nejdodávanějších značek. Upozornila na to společnost Canalys, podle které Realme vykázalo ohromující meziroční nárůst o více než 4 000 procent.


Psali jsme: Realme 8 Pro RECENZE: 108Mpx foťák a… stačí to?


Realme vstoupilo mezi smetánku

Během ročního působení na českém trhu představilo Realme třináct smartphonů, které pronikly do nabídky téměř všech mainstreamových prodejců, jako jsou Alza, CZC nebo Datart. Telefony mají v nabídce i operátoři Vodafone a O2. Vlajkovou lodí značky je Realme X 50 Pro 5G, další z modelů X3 SuperZoom jako první na světě nabídl „Starry Mode“ pro fotografování noční oblohy.

„Jsme ambiciózní společností, a naším cílem tak nemůže být nic jiného, než se během roku 2021 propracovat do TOP 3 v České republice. Měly by nám k tomu pomoci nové telefony s podporou 5G a chytré produkty spojující internet věci s umělou inteligencí,” řekla Kateřina Vymazalová, šéfka komunikace Realme v Česku, na Slovensku a Maďarsku.

Nejlepší prodejci telefonů v ČR
Nejlepší prodejci telefonů v ČR | foto: Canalys

Realme je na českém trhu mezi TOP 4 výrobci

Nejprodávanější značkou na českém trhu je Samsung s podílem 39 procent a meziročním nárůstem dodávek o 22 procent. Druhé je Xiaomi, které posílilo o 128 % a drží podíl 22 %.

Následuje americký Apple s podílem 19 procent a meziročním růstem o 2 procenta. Čtvrté už je ambiciózní Realme, když meziročně rostlo o skvělých 4 104 procent. Jeho tržní podíl je 6 %.

První pětici u nás pak uzavírá Huawei, jehož situaci narušují americké sankce. Firma v prodejích u nás meziročně propadla o 89 procent a drží podíl už jen 5 procent trhu.

Total
1
Shares