Realme 9

Realme 9 nabídne 108Mpx fotoaparát za pár kaček. V čem je háček?

  • Čínský brand chystá další telefon
  • Realme 9 opět vsadí na skvělou cenu
  • Nabídne 108Mpx foťák i fajn výbavu

Poměrně mladá a progresivní čínská značka si nejenom ve světě, ale i v tuzemsku vybudovala velmi solidní renomé. Česko zásobuje novými telefony jako na běžícím pásu. Jsou zajímavé, výkonné, se slušnou výbavou, a navíc nestojí balík. A přesně takový bude i další nový smartphone, který klepe na dveře

Realme 9 opět hit?

Samozřejmě, v tento okamžik stále příliš brzy na to cokoliv předjímat, ale pokud se výrobce přiblíží avizované výbavě, kterou na internetu překvapivě shodně sdílelo hned několik zdrojů, může být Realme 9 prodejní trhák. Má to však jeden, pro někoho podstatný háček.

Jak už s předstihem avizuje GSMArena, novinka dostane 6,5palcový Full HD+ IPS displej s 90Hz obnovovací frekvencí. Na rozdíl od výkonnějšího Realme 9 Pro a dalších mutací, tento telefon vsadí na procesor Snapdragon 680 (bez podpory 5G) v kombinaci se 4/6 GB RAM a 64/128GB úložištěm. Skvělou zprávou je i velká baterie s kapacitou 5 000 mAh spolu s rychlým 33W nabíjením.


Nepřehlédněte: Hackeři dávají Rusku na frak. Anonymous hackli systémy ruské státní televize a rozhlasu


Realme 8i
ilustrační (Zdroj: Realme, tisková zpráva)

Android 12, 108 Mpx

S fotoaparáty je to horší, protože se na internetu objevuje několik verzí. Někteří odhadují, že na zádech budou čtyři snímače v čele se 108 Mpx, resp. 64Mpx kamerou, jakou se „chlubí“ herní bestie Realme GT Neo2 (recenze). Další si myslí, že smartphone nabídne pouze tři (50 + 8 + 2 Mpx). No, aktuálně se znovu nejčastěji skloňuje velký 108Mpx snímač.

Cena? Hrubý nástřel je pod 5 000 korun včetně DPH, což nemusí být vůbec průšvih, spíše naopak. A samozřejmě, že nesmí chybět aktuální Android 12 spolu s nadstavbou Realme UI 3.0.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ (ilustrační)

Total
1
Shares