Realme 8 5G

Realme 8: máte tento telefon? Zvyšte si RAM lusknutím prstu

  • Realme 8 dostává novou aktualizaci
  • Hlavním tahákem je virtuální RAM
  • Jak na to? Je to jednoduché jako facka!

Realme 8 stejně jako jeho 5G mutace jsou velmi povedené, a hlavně cenově dostupné telefony. Nabízejí slušný výkon, solidní paměť i fotoaparáty. Samozřejmě, neobejdou se bez ústupků. Varianta s podporou nejrychlejších sítí má například “jen” 90Hz Full HD+ IPS displej a “pouze” 48Mpx hlavní fotoaparát, ale zase na oplátku nabízí 5 000 mAh baterii.

Realme 8 ještě lepší

Základní model má pro změnu o chloupek menší 6,4″ obrazovku, tentokrát Full HD+ AMOLED, jenže na rozdíl od sourozence i slušný 64Mpx hlavní objektiv a ani 8Mpx ultra-širokáč není vyloženě průšvih. Navíc oba kousky zakoupíte kolem 4, respektive 5 tisíc korun, což z nich dělá poměrně zajímavou koupi.


Čtěte také: Realme 8 Pro RECENZE: 108Mpx foťák a… stačí to?


Realme 8 Pro
Novou funkci dostane i Realme 8 Pro | foto: FONETECH

Ale teď přijde to nejdůležitější. Jak Realme 8, tak jeho 5G verze dostávají shodně zbrusu novou aktualizaci ( RMX3085_11.A.19), která těmto smartphonům umožní virtuálně navýšit velikost RAM. Populární čínská značka tak následuje dceřiné Oppo nebo konkurenční Xiaomi, které s touto funkcí již nějaký ten pátek taktéž koketují.

5 GB RAM navíc? No jasně!

Jak moc chcete RAM zvětšit, záleží na vás. Mějte na paměti, že to není zadarmo a díky tomuto kroku se ukrojí poměrná část vašeho fyzického úložiště. K dispozici máte rozšíření od 2 GB do 5GB. Jak na to?

Naprosto jednoduše. Po instalaci si otevřete Nastavení > O telefonu > RAM. Zde si ve správě paměti vybere požadovanou velikost a “frčíte”. Abychom nezapomněli, softwarový balíček je uvolňován postupně dle regionů.

Total
4
Shares