Realme 8 Pro

Realme 8 5G září v barvě Supersonic Blue. Podívejte se

  • Nové modely s podporou 5G doplní už uvedenou řadu Realme 8
  • Výkon zajistí procesory od MediaTeku
  • Přítomen bude i Android 11 nebo baterie s rychlým nabíjením

Čekání na oficiální představení nových Realme 8 5G a Realme 8 Pro 5G si můžeme zkrátit pohledem na barevné provedení Supersonic Blue (supersonická modrá), které vypadá opravdu moc pěkně.

Tím ovšem výčet informací o připravovaných „osmičkách“ zdaleka nekončí. V uplynulých hodinách bylo také upřesněno, že v Indii se smartphony začnou prodávat už zítra, tedy 16. dubna. V nabídce je má mít řetězec Flipkart.

Globální premiéra telefonu by se mohla uskutečnit podle plánu, tedy ve středu 21. dubna. A jedna hodně důležitá informace se týká procesoru.

Podle dřívějších zpráv mělo Realme 8 5G vsadit na čip Dimensity 700U a díky databázi Google Play Console nyní víme, že tomu tak skutečně bude. V případě Realme 8 Pro 5G se také nemá nuic měnit a telefon tak bude pohánět výkonnější MediaTek Dimensity 800U.

Realme 8 5G
Realme 8 5G v barvě Supersonic Blue | foto: GSMArena

Původní příspěvek z 14.4 (00:01)

Zahraniční server realmecentral.com rozpletl menší záhadu a upřesnil, kdy dojde k představení chytrého telefonu Realme 8 5G. S mobilem se nakonec setkáme dřív, než jsme předpokládali. Podle spolehlivých zdrojů se premiéra uskuteční buď na 21. nebo 22. dubna, tedy už za několik dní.

A nezůstane pouze u odhalení jednoho smartphonu. Dorazit by měl i Realme 8 Pro 5G. Rozdíl mezi oběma telefony bude spočívat hlavně v procesoru: základní verze poběží na Dimenisty 700U, zatimco prémiové provedení dostane výkonnější Dimensity 800U.

Původní článek z 12.4 (04:00)

Nově příchozí telefony Realme 8 a Realme 8 Pro se 5G konektivitou pochlubit nemohou. Nemají špatnou výbavu, ale podpora rychlých sítí nové generace může být při rozhodování o nákupu nového mobilu pro mnohé zákazníky zcela klíčová. Uvědomil si to zřejmě i výrobce, který do obchodů vyšle model Realme 8 5G.


Psali jsme: Realme 8 Pro RECENZE: 108Mpx foťák a… stačí to?


Realme 8 5G vsadí Dimensity 700U

Na existenci telefonu upozornila databáze benchmarkovací aplikace Geekbench. U novinky ve svých záznamech odhalila nasazení procesoru Dimensity 700U od MediaTeku, zatímco povedený loňský Realme 7 5G využívá modernější čip Dimensity 800U. Podle zahraničních serverů bude Realme 8 5G převlečený Realme V13 5G, který se začal v březnu prodávat v Číně. Nasvědčují tomu i rozměry obou smartphonů, které jsou zcela identické.

5 000mAh baterie a nabíjení výkonem 18 W

Baterie Realme 8 5G bude mít pěknou hodnotu 5 000 mAh a ve výbavě bude přítomno i rychlejší 18W nabíjení. Z bezdrátové konektivity nezklame NFC pro bezkontaktní platby u obchodníka, Bluetooth 5.1 a Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac.

Softwarovou platformou se stane operační systém Android 11 s prostředím Realme UI 2.0. Radost udělá i dostatečných 8 GB operační paměti a 128GB úložiště s podporou karet microSD. Displej telefonu doroste do úhlopříčky 6,5 palce a bude typu IPS s 90Hz obnovovací frekvencí. V levém horním rohu ho bude mírně narušovat průstřel pro čelní fotoaparát s 8 Mpx.

Představení Realme 8 5G není zatím na pořadu dne a s telefonem se setkáme nejdřív na přelomu května a června.

Total
0
Shares