Oppo

Qualcommu roste konkurence. Oppo chystá vlastní procesor

  • Qualcomm není v úplně top formě
  • Vlastní procesory chystají i výrobci telefonů
  • Jedním z nic je populární Oppo

Když Google vloni na podzim představil vlajkovou řadu Pixel 6, která mimo papírově skvělý fotoaparát, podporu a nejnovější Android 12, jako jednu z největších novinek vypíchl i vlastní high-endový Tensor procesor. Ten Američan zbastlil ve spolupráci se Samsungem.

Qulcomm není jediný

Ve výkonu za nejnovějšími Snapdragony sice nepatrně zaostává, na druhou stranu in-house řešení spolu se systémem šitým na míru à la Apple se počítá.

Klasicky, velmi záhy se objevily spekulace, že tento krok vrazil mezi Qualcomm a Google pomyslný klín. Šuškalo se o možné nevraživosti, přepálené ceně apod. Nic z toho se však nikdy nepotvrdilo.


Nepřehlédněte: Xiaomi z lidí dělá hlupáky. Schválně jim zpomaluje telefony a tají to před nimi


Snapdragon 8 Gen 2
ilustrační (Zdroj: Qualcomm)

Oppo už za dva roky

Ať už je to, jak chce, každá ztráta se v nabité konkurenci počítá nehledě na to, že na Qualcomm hodně dotírá konkurenční MediaTek. Ten mu z pohledu prodejů dýchá doslova za krk.

A aby toho nebylo málo, nový čipset prý chystá i Oppo. Nepůjde však o koprocesor typu Surge od Xiaomi, nýbrž o čistokrevný křemík vlastní výroby. Momentálně je celý projekt ve fázi příprav a prvních nástřelů, ale podle posledních zpráv by mělo Oppo procesor představit začátkem roku 2024.

Zdroj náhledové fotografie: tisková zpráva Oppo (ilustrační)

Total
0
Shares