Oppo ColorOS 12

OPPO představilo Android 12 s nadstavbou ColorOS12

  • Android 12 je nejnovější iterací
  • Vlastní nadstavbu připravilo i OPPO
  • ColorOS 12 je nyní realitou a brzy zamíří do prvních telefonů

V posledních době snad není chvíle, aby se nehovořilo o novém Androidu 12, který láká na řadu nových funkcí i designový jazyk Material You. Výrobci již systém mají delší dobu k dispozici a pracují na nejnovějších iteracích svých nadstaveb. Pilně už testuje Samsung, Xiaomi, Realme a pozadu nezůstává ani značka OPPO, která právě představila globální verzi ColorOS 12.


Nepřehlédněte: Android 12: OPPO představí ColorOS 12 už příští týden


OPPO hlásí: ColorOS 12 je hotový

Dle zástupců OPPO nový ColorOS 12 přinese zcela přepracované uživatelské rozhraní, plynulejší a uhlazenější animace a také bohaté funkce, které pro zvýšení  produktivity.

Dále vývojáři zapracovali na optimalizaci, například se věnovali lagování a zadrhávání systému po delším používání telefonu, a to zejména v rámci antifragmentace nebo inteligentního přidělování zdrojů.

Výsledkem jejich snažení je prý pouze 2,75% míra stárnutí systému (v horizontu tří let), k průměrně o 30 % nižšímu obsazení paměti a výsledkem je také o 20 % nižší spotřeba baterie.

Oppo Reno5 5G
Oppo Reno5 5G, prodejní balení | foto: FONETECH

V současné době není známo, kdy dojde k aktualizaci telefonů z řady OPPO Reno5, které jsou dostupné také na našem trhu. Doufejme, že si firma nebude příliš dávat na čas a software připraví co nejdříve.

Total
0
Shares