První detaily o chytrých brýlích Apple Glass jsou tu. Cena nadchne!

  • Prodejní název bude Apple Glass
  • Možnost vložení dioptrických a tónovaných čoček
  • Displej integrován přímo v čočkách brýlí
  • Budou sloužit jako „prodloužená ruka“ iPhonu
  • Nabíjet se budou bezdrátově
  • Předpokládané vydání: konec 2021 – začátek 2022

Přední tipér Jon Prosser uveřejnil jedny z prvních informací o novém produktu firmy Apple. Jedná se o dlouho očekávané chytré brýle právě z dílen cupertinské společnosti. Cena možná přelomového produktu by dle dostupných informací měla startovat na 499 dolarech, což je v přepočtu přibližně 12 500 Kč.

Musíme však počítat že finální částka za brýle bude zřejmě o něco vyšší kvůli daním a celkovému přepočtu z eura, jelikož Apple v Evropě praktikuje poměr eur/dolar 1:1.

Na ulici si jich ani nevšimnete

Apple Glass mají designově vycházet z klasických dioptrických brýlí, takže na veřejnosti díky tomu nebudou vzbuzovat příliš velkou pozornost. Jejich zásadním prvkem se stane takzvaný LiDAR senzor, který bude neustále skenovat okolí a formou rozšířené reality majiteli brýlí poskytovat veškeré důležité informace.

Apple Glass | foto: MacRumors

Bez iPhonu to nepůjde

Nabíjení Apple Glass má být realizováno bezdrátově skrze dodávaný stojánek, na jejich těle tak nenajdeme žádný rušivý konektor. Snadnou orientaci v uživatelském prostředí zajistí gesta na vyhrazeném místě na stranici. Náročné výpočty rozšířené reality bude zajišťovat iPhone, nevýhodou brýlí tedy bude závislost na telefonu s nakousnutým jablíčkem.

Podle spekulací mělo být představení brýlí jakousi „One more thing“ na konci podzimní prezentace nové generace telefonů iPhone, ale omezení z důvodu celosvětové pandemie nejspíš přesune představení Glass na jaro 2021.

zdroj: macrumors

Total
11
Shares
3 komentářů
  1. Cena je bomba, kdyz se potvrdí, ihned kupuju. Fakt se těším.

    1. Ne nebude, je to doslova několikrát zmíněno v článku.

Comments are closed.