Apple

První detaily o chytrých brýlích Apple Glass jsou tu. Cena nadchne!

  • Prodejní název bude Apple Glass
  • Možnost vložení dioptrických a tónovaných čoček
  • Displej integrován přímo v čočkách brýlí
  • Budou sloužit jako „prodloužená ruka“ iPhonu
  • Nabíjet se budou bezdrátově
  • Předpokládané vydání: konec 2021 – začátek 2022

Přední tipér Jon Prosser uveřejnil jedny z prvních informací o novém produktu firmy Apple. Jedná se o dlouho očekávané chytré brýle právě z dílen cupertinské společnosti. Cena možná přelomového produktu by dle dostupných informací měla startovat na 499 dolarech, což je v přepočtu přibližně 12 500 Kč.

Musíme však počítat že finální částka za brýle bude zřejmě o něco vyšší kvůli daním a celkovému přepočtu z eura, jelikož Apple v Evropě praktikuje poměr eur/dolar 1:1.

Na ulici si jich ani nevšimnete

Apple Glass mají designově vycházet z klasických dioptrických brýlí, takže na veřejnosti díky tomu nebudou vzbuzovat příliš velkou pozornost. Jejich zásadním prvkem se stane takzvaný LiDAR senzor, který bude neustále skenovat okolí a formou rozšířené reality majiteli brýlí poskytovat veškeré důležité informace.

Bez iPhonu to nepůjde

Nabíjení Apple Glass má být realizováno bezdrátově skrze dodávaný stojánek, na jejich těle tak nenajdeme žádný rušivý konektor. Snadnou orientaci v uživatelském prostředí zajistí gesta na vyhrazeném místě na stranici. Náročné výpočty rozšířené reality bude zajišťovat iPhone, nevýhodou brýlí tedy bude závislost na telefonu s nakousnutým jablíčkem.

Podle spekulací mělo být představení brýlí jakousi „One more thing“ na konci podzimní prezentace nové generace telefonů iPhone, ale omezení z důvodu celosvětové pandemie nejspíš přesune představení Glass na jaro 2021.

Zdroj náhledové fotografie: Laurenz Heymann / Unsplash

zdroj: macrumors

Total
8
Shares
3 komentářů
  1. Cena je bomba, kdyz se potvrdí, ihned kupuju. Fakt se těším.

    1. Ne nebude, je to doslova několikrát zmíněno v článku.

Comments are closed.