Xiaomi 13T

Propadák od Xiaomi: Nový fotomobil Xiaomi 13T fotí hůř než tři roky staré telefony

  • Xiaomi si s novým telefonem Xiaomi 13T uřízlo pořádnou ostudu
  • Redakce DxOMark jej označila až za 60. nejlepší fotomobil
  • Je tedy pouze o chlup lepší než iPhone 11 Pro Max z roku 2019

Xiaomi na velkolepé akci v Berlíně představilo světu novinky Xiaomi 13T a 13T Pro. Oba telefony míří do vyšší třídy, nachází se mezi nimi několik dílčích rozdílů ve výkonu nebo rychlosti nabíjení. Fotoaparáty však nabízí na chlup stejné. A jak ukazuje nový test serveru DxOMark, fotovýbava je totální propadák.

DxOMark odsoudil Xiaomi 13T

Renomovaný server DxOMark, který se zaměřuje na testování kamer a fotomobilů, si vzal do parády Xiaomi 13T. Základní model pochválil za kvalitní ostření při akčních záběrech a rychlou spoušť fotoaparátu. Bohužel pro Xiaomi, zde pozitivní kritika končí.


Nepřehlédněte: Xiaomi chystá prodejní hit. Dostane nejjasnější displej na světě, snový výkon a 24 GB RAM


Telefon se naopak vůbec nechytá z hlediska stabilizace u videa, má nekvalitní odstíny bílé, při slabém osvětlení kazí snímky vysoká úroveň šumu, nechybí nechvalně známé artefakty a kvalitu zabíjí také nedobrý bokeh efekt u portrétů.

Fotoaparát u telefonu DxOMark celkově ohodnotil 123 body, což znamená, že na nejlepší fotomobil dneška (Huawei P60 Pro se 156 body) ztrácí 33 bodů a umístil se na 60. příčce celkového žebříčku všech testovaných fotomobilů.

Propadák? Fotí jako iPhone 12 Pro

V praxi tedy lépe fotí i Vivo X50 Pro+ z léta 2020, stařičké Xiaomi Mi 10 Ultra, Huawei P40 Pro nebo iPhone 13. Lépe se umístil dokonce i iPhone 12 Pro z října 2020. Xiaomi 13T tak fotí jen o chloupek lépe než iPhone 11 Pro Max z roku 2019.

Není však výjimkou, aby nová vlajková loď fotila jako roky stará konkurence. Podle DxOMarku třeba skládací Z Fold 5 fotí jen o něco málo lépe než zmíněný iPhone 12 Pro.

Připomeňme si, jakou výbavu Xiaomi 13T nabízí. Hlavní snímač s rozlišením 50Mpx má 23mm ohniskovou vzdálenost, fázové ostření a optickou stabilizaci obrazu. Jeho 12Mpx širokoúhlý kolega nabízí 120° úhel záběru a pak je tu ještě 10Mpx teleobjektiv s optickou stabilizací a funkcí 3,2× optického přiblížení bez ztráty kvality.

Zdroj náhledové fotografie: Xiaomi, zdroj: DxOMark, Gizchina

Total
0
Shares