Hyper Sting

Prohlédněte si letadlo budoucnosti na jaderný pohon. Hyper Sting vás na druhý konec světa vezme za pár hodin

  • Hyper Sting je nástupce legendárních letadel Concorde
  • Už na první pohled vypadá spíše jako raketa
  • Pasažéry z Londýna do New Yorku přepraví za necelou hodinu a půl

Na obloze by mohlo vypadat impozantně, o tom není pochyb. Tohle letadlo na jaderný pohon s kapacitou až 170 cestujících vás vezme do New Yorku za pouhých 80 minut. Hyper Sting navrhl letecký nadšenec Oscar Vinals.


Nepřehlédněte: Byl 10 let na vozíku, nyní může opět chodit. Robotická kostra postavila bývalého vojáka znovu na nohy


Futuristický letoun Hyper Sting

Známý španělský designér se znovu zasnil a výsledkem je fantastický koncept letounu budoucnosti. Hyper Sting by byl větší než legendární Concorde a také dvakrát rychlejší. Dlouhý by byl 99 metrů a rozpětí křídel by dosahovalo 51 metrů, pro srovnání – Concorde má rozpětí 25,6 metru. Cestující by seděli ve dvou řadách po třech místech a celková kapacita by byla podobná jako u Airbusu A320.

Mezi hlavní přednosti tohoto neuvěřitelného letadla by patřil nejen maximální komfort pro cestující, ale také vysoká rychlost. Hyper Sting by měl být schopen absolvovat nejdelší cesty za pouhých několik hodin.

Jaderný pohon. Chybí něco?

Nejdelším komerčním letem bez mezipřistání na světě je v současnosti cesta z newyorského letiště JFK do Singapuru, která trvá téměř 19 hodin. Při letu maximální rychlostí 4 200 km/h by Hyper Sting mohl tuto cestu zvládnout již za pouhé 3 hodiny a 40 minut.

Futuristické letadlo zvládne i další oblíbené trasy: například z Londýna do Pekingu by vás vzalo za necelé dvě hodiny nebo z Londýna do Perthu za tři a půl hodiny. Oscar Vinals není žádný troškař, a tak počítá s tím, že letadlo budou pohánět dva masivní náporové motory, umístěné nedaleko od fúzního reaktoru.

Na koncept Hyper Sting se nám krásně dívá, ale jako u mnoha jemu podobných bohužel prakticky neexistuje šance, že by něco podobného někdy vzniklo. Podobné návrhy však přináší potřebný stimul, inspiraci a vizi budoucí letecké dopravy.

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem Oscar Vinals, zdroj: The Sun, Oscar Vinals

Total
0
Shares