Xiaomi 13

Prodeje telefonů Xiaomi padají. Od čínské firmy se stále více odvracejí zákazníci

  • Máme nejnovější finanční výsady Xiaomi
  • Firmě se nedaří, prodává stále méně telefonů

Xiaomi ještě před několika lety platilo za výrobce, který se u spotřebitelů může brzy stát populárnější než korejský Samsung. Jenže výborně šlapající soukolí se zničehonic zadrhlo. Zbytečně zahuštěná nabídka, slabý marketing a ztráta lesku v prémiovém segmentu, kde kralují Samsung s řadou Galaxy a Apple se svými iPhony, mají za následek to, že firma prodejně padá.


Nepřehlédněte: Webbův teleskop nahlédl do hypnotických spirálních ramen Vírové galaxie


Xiaomi se nedaří. Důvodů je víc

Společnost Xiaomi před několika hodinami zveřejnila hospodářské výsledky za druhé čtvrtletí letošního roku a data nevypadají vůbec dobře.

Celkové tržby firmy se snížily o 4 procenta, přičemž hlavní podíl na nevalném výsledku má nižší poptávka po chytrých telefonech. V období od dubna do června 2023 prodalo Xiaomi o 15,8 % méně zařízení ve srovnání se stejným obdobím loni.

Čínská firma uvedla jako příčinu chmurného výsledku pokračující slabší poptávku na celosvětovém trhu. Během tříměsíčního období dodalo Xiaomi do obchodů 32,9 milionu chytrých telefonů s celkovými tržbami něco málo přes 5 miliard dolarů, píše server GSMArena.

Xiaomi POCO F4, POCO X4 GT RECENZE
Zdroj: FONETECH.CZ

Zvýšila se průměrná cena

Z hospodářských výsledků vyplývá, že průměrná prodejní cena chytrého telefonu Xiaomi mírně vzrostla na 154,37 dolaru (ze 148,80 dolaru), a to především v důsledku zvýšení průměrné ceny smartphonů značky v domovské Číně.

Malou náplastí na neuspokojivé finanční výsledky může být to, že společnost Xiaomi je nadále třetím nejúspěšnějším výrobcem smartphonů na světě a aktuální dvojkou ve dvou regionech: V Evropě a na Středním východě.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: Xiaomi, GSMArena

Total
0
Shares
7 komentářů
  1. Mám redmi a už nikdy víc. Ve všem jsou reklamy i třeba ve správci souborů. Po druhé čínskou srandu už fakt ne.

  2. Mám již několikátou řadu série Redmi Note Pro, s telefonem jako takovým jsem neměl až na jeden případ žádný problém, reklamy jsou celkem snadno minimalizovat až skoro úplně vymýtit po prvním nastavení telefonu. Co vidím jako problém je mnoho modelů v jednotlivých sériích, tím pádem horší podpora jejich MIUI, které hodně často není stabilní a jsou s ním problémy. Za mě jedna řada, max 3 varianty podle výbavy a je řada Redmi Note v 6ti variacích – proč?! Radši udělejte 5ti letou podporu a mějte méně telefonů v nabídce…

  3. Měl jsem jedno Redmi, 7A, v době kdy jsem potřeboval nějaký nouzový telefon. Nouzový byl opravdu, protože 2GB RAM a 16 GB paměti byl opravdu tristní základ. Asi rok jsem s ním vydržel, ale bylo to chvilkama o nervy. Pak přišlo Realme a to bylo o ničem jiném. Po něm jsem měl Mi 10T. Poměrně slušný telefon. Ke změně mě přiměla spíše nuda. Třetí Číňan v řadě, už se okoukal… Pak jsem přešel na Motorolu, příjemná změna. Teď mám OnePlus Nord a taky příjemná změna. Problém Xiaomi vidím jednak v počtu modelů, málokdo se orientuje v jednotlivých číslech, chce to porovnávat výbavu a to dost podrobně. Někdy vymění foto čip, lákají na 200 Mpx a pak při srovnání různých redakcí nebo DXOMARK vyjde nakonec líp větší čip s menším rozlišením 50 Mpx…
    Ceny jsou někdy opravdu přemrštěné na danou výbavu. Asi si myslí Čína, že naláká lidi na parametry a ty budou ochotný zaplatit cokoliv.

  4. Mám 11 Ultra a zatím mě nic nenutí updatovat… výkonu na rozdávání a pořizoval jsem ho hlavně kvůli foťáku, kterou bohužel ani aktuální řada nepřekračuje, takže Nevidím důvod proč měnit něco co funguje.

Comments are closed.