UFO

Proč mimozemšťané nekontaktovali lidstvo? Možná na Zemi nevidí žádné známky inteligence

  • Jsme ve vesmíru sami a pokud ne, proč se ještě neukázali?
  • Jedním z možných vysvětlení může být, že jim za to prostě nestojíme

Důvod, proč nás mimozemšťané zatím nekontaktovali, je ten, že si myslí, že je Země zcela bez známek inteligence. V nové studii to uvádí Amri Wandel, astrofyzik z Hebrejské univerzity v Jeruzalémě.


Nepřehlédněte: Čína uteče světu. Její gigantická větrná turbína na světě míří až do oblak a vyrobí dost elektřiny pro celé město


Je Země je nudná a bez známek inteligence?

Jsme ve vesmíru sami a pokud ne, proč se ještě neukázali? Jedním z možných vysvětlení může být, že o nás nemají zájem, protože si myslí, že na Zemi neexistuje inteligentní život.

Odborník tvrdí, že mimozemské bytosti se v dohledné době kontakt navázat nechystají – jako druh jsme příliš hloupí na to, abychom jim rozuměli a oni si to zřejmě uvědomují.

Studie respektovaného astrofyzika se zabývá Fermiho paradoxem, který tvrdí, že vzhledem ke stáří vesmíru je pravděpodobné, že inteligentní mimozemšťané jsou schopni cestovat na velké vzdálenosti, a tedy navštívit Zemi.

To, že se tak (pokud víme) zatím nestalo, může znamenat, že v galaxii Mléčné dráhy žádný inteligentní život nevidí.

UFO, UAP
Zdroj: Albert Antony / Unsplash

Mimozemšťany (zatím) nezajímáme

Wandel ve své práci naznačuje, že život v oblasti Mléčné dráhy může být naprosto běžný. Pokud mnoho planet obíhajících v obyvatelné zóně hostí život, mimozemšťané podle něj nebudou plýtvat prostředky na vysílání signálů ke každé z nich, protože by se pravděpodobně v drtivé většině případů snažili komunikovat s řasami nebo amébami, nikoli s vyspělou humanoidní civilizací, jaká obývá Zemi. 

„Pokud je ve vesmíru život běžný, inteligentní mimozemšťany pravděpodobně mnohem více zajímají známky technologie. Technologické signály však může být obtížné odhalit,“ tvrdí Wandel.

Vědec připouští, že radiové signály, které lidstvo dříve vysílalo, mohly být po jednom světelném roce tak zkreslené, že je mimozemšťané, pokud se k nim dostali, ani nebyli schopni přečíst. Expert však věří, že jednou ke kontaktu lidstva s jinou vyspělou civilizací určitě dojde. Za našeho života s tím ale raději nemáme počítat.

Zdroj náhledové fotografie: Pawel86 / Pixabay, zdroj: Daily Star, LiveScience

Total
14
Shares
1 komentář
  1. Proč mimozemšťané nekontaktovali lidstvo?Jednoduchá odpověď. Žádní nejsou.

Comments are closed.