Pozemská Černá skříňka (Earth's Black Box)

Pro případ katastrofy: Nezničitelná černá skříňka Země zaznamená konec světa

 • Vzniká nezničitelná černá skříňka lidstva
 • Bude ukrytá v Tasmánii

Vědci chtějí vytvořit podivnou obří hranatou konstrukci z oceli, která zaznamená případný konec světa, aby jednou mohla podat budoucím civilizacím zprávu o tom, co se s námi vlastně stalo.


Nepřehlédněte: Přelomový úspěch USA: NASA poprvé použila lasery k přenosu fotek domácích psů, koček a kuřat na ISS


Vzniká „černá skříňka planety Země“

Mnozí lidé se ptají, co se stane, pokud se lidská civilizace zhroutí. Možná budou stát torza velkých měst a lidé budou přežívat v malých a uzavřených komunitách. Mnoho důkazů o tom, proč lidstvo zaniklo, ale zřejmě nezůstane. Změnit to má „černá skříňka“ Země o velikosti autobusu, která bude nepřetržitě zaznamenávat data o globálním oteplování a další významné události.

Obří ocelová konstrukce bude naplněna pevnými disky, poháněnými sluneční energií získávanou pomocí solárních panelů. Každý z disků bude zaznamenávat a uchovávat v reálném čase proud vědeckých aktualizací a analýz, týkajících se těch nejtemnějších problémů, jimž současný svět čelí.

Projekt s názvem Earth’s Black Box, tedy něco jako Pozemská Černá skříňka, je výsledkem spolupráce mezi vědci z Tasmánské univerzity a komunikační společností Clemenger. Box má pořídit záznam před katastrofou podobně jako černá skříňka umístěná v letadlech, aby budoucím civilizacím (včetně mimozemských) poskytl jasnou představu o tom, jak lidstvo padlo.

Je navržena tak, aby nás všechny přežila

„Pokud dramaticky nezměníme náš způsob života, vyvolají klimatické změny a další nebezpečí způsobená člověkem krach naší civilizace. Černá skříňka Země zaznamená každý náš krok směrem k této katastrofě. Stovky souborů dat, měření a interakcí souvisejících se zdravím naší planety budou průběžně shromažďovány a bezpečně uloženy pro budoucí generace,“ uvádí se na stránkách projektu Earth’s Black Box.

Černá skříňka lidstva bude instalována na žulové pláni na západním pobřeží Tasmánie, kterou odborníci vybrali pro její geopolitickou i geologickou stabilitu. Podle některých je neobvyklý projekt pouhý PR trik zaměřený na upoutání lidské pozornosti, zatímco jiní ho považují za důležitý návod pro postapokalyptickou společnost. Zdá se však, že tvůrci vše berou naprosto vážně.

„Účelem zařízení je poskytnout objektivní zprávu o událostech, které vedou k zániku planety, nést odpovědnost za budoucí generace a inspirovat k naléhavým opatřením. Jak příběh skončí, záleží jen na nás. Jisté je jedno: Vaše činy, nečinnost a interakce jsou nyní zaznamenávány,“ dodávají tvůrci černé skříňky.

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem Earth’s Black Box, zdroj: Earth’s Black Box, Unilad

Total
0
Shares
4 komentářů
 1. Solarni panely maji zivotnost 80 let pak se pomalu meni na kremikovy odpad. Hardisky sou natom mnohem hur uz po par desetiletich funguje jen polovina.

  Zase nekaky chytrak chce vymlatit prachy z hlupaku

  1. Presne! nehlede na to umisteni na povrchu je dost hloupe to prezije asteroid leda tak ze se HDD rozleti v malých hořících kouskách po okolí….
   Pokud to neni vytesane v kameni neprezije to vic jak par desitek let 😀

   1. no o existenci lidstva toho zustane mraky , stačí se podívat do vesmíru satelity tu budou obíhat tisice let .

 2. Jedna věc je informaci zaznamenat,
  Druhá, jí zas přečíst……..

Comments are closed.