iPhone12

Příští týden to bude jízda: Apple oficiálně představí iPhone 12

  • Apple oznámil, kdy představí nové telefony iPhone 12
  • Stane se tak v úterý 13. října
  • Keynote se uskuteční virtuálně, kvůli nemoci COVID-19

Spekulacím, kdy Apple představí nové telefopny iPhone, je konec. Společnost totiž rozeslala oficiální pozvánky na prezentaci v Cupertinu. Konat se bude v úterý 13. října v 10:00 pacifického času, což odpovídá 19:00 středoevropského času. Akce bude kvůli pandemii koronaviru virtuální, tedy bez publika na místě.

Oproti předchozím rokům Apple tentokrát ani neneznačuje, čeho se dočkáme, byť je to každému jasné. Dokonce vynechal i slogan, aby uživatele navnadil. Letošní pozvánka obsahuje pouze čas, datum a místo konání.

Kolik jich bude?

Samotným základem letošní řady bude model iPhone 12, kterému se podle všeho ještě zmenší obrazovka oproti současným modelům. A to na 5,4 palce. Komu bude dvanáctka malá, tomu pak bude k dispozici jeho zvětšená varianta iPhone 12 Max s 6,1palcovým displejem. Špičkou nabídky pak budou dva modely Pro, přičemž opět bude jeden menší a druhý větší. iPhone 12 Pro bude mít displej s úhlopříčkou 6,1 palce, varianta iPhone 12 Pro Max pak dokonce rovnou 6,7 palce.

Snový výkon a technologie LIDAR

Telefony bude spojovat nový výkonný procesor Apple A14 Bionic, operační paměť by pak měla být 4 GB pro základní modely a 6 GB u modelů s přídomkem Pro. Oba iPhony 12 Pro budou mít tři fotoaparáty a stejně jako nový iPad Pro budou vybaveny technologií LIDAR.

Ceny?

Co se cen týče, tak základní model má stát na americkém trhu bez místní daně 649 dolarů (zhruba 14,5 tisíce korun), iPhone 12 Max by pak měl stát 749 dolarů bez místní daně (16,7 tisíce korun), iPhone 12 Pro s 6,1″ displejem má stát 999 dolarů bez místní daně (22,9 tisíce korun) a větší model 12 Pro Max s 6,7“ displejem má potom vyjít na 1 099 dolarů (25,2 tisíce).

Total
1
Shares
1 komentář
  1. Zase lidi budou blbě kecat, jak to je drahý. Těším se na jablíčka.

Comments are closed.