AI, umělá inteligence, robot

Přichází éra robotů. První automobilka jimi nahradí lidské zaměstnance

  • Čínská automobilka nasadí humanoidní roboty
  • V továrnách budou testovat pásy, zámky dveří a podobně

Velká čínská automobilka Dongfeng Motor nasadí ve svých továrnách robotické pracovníky od společnosti UBTech. Do značné míry chce jimi nahradí lidské zaměstnance.


Nepřehlédněte: Robotický pes s kulometem na zádech. Čína představila svou nejnovější zbraň


Humanoidní roboti v továrnách

Robotické pracovní síly nejsou v automobilovém průmyslu žádnou novinkou. Montážní ramena používají zcela běžně i evropské automobilky. Nicméně Dongfeng Motor jako jedna z prvních chce nasadit skutečné humanoidní roboty, kteří zcela nahradí lidské pracovníky.

Podle zpráv budou roboti provádět kontrolu bezpečnostních pásů, testovat zámky dveří, kontrolovat kvalitu karoserie, plnit oleje a aplikovat štítky. Aby zvládli složité scénáře v bezobslužné výrobě, budou integrováni s tradičními automatizovanými stroji.

V továrnách se konkrétně objeví humanoidní roboti Walker S od společnosti UBTech. Walker S je vysoký 1,7 metru a vybaven pokročilými algoritmy řízení fúze. UBTech tvrdí, že stroj může komunikovat s továrním systémem a získat přístup ke stavu výrobní linky a sdílet shromážděná data v reálném čase s dalšími roboty nebo lidskou obsluhou.

První takový robot v segmentu

„Přinese to nejen zlepšení výroby společnosti Dongfeng Motor, ale také nastaví nový standard a urychlí používání humanoidních robotů v automobilovém průmyslu ve velkém měřítku,“ uvedl Lin Čchang-po, generální ředitel společnosti Dongfeng Motor, pro server Gizmochina. Stručně řečeno, čínská automobilka očekává, že tímto krokem získá významný impuls k dosažení svých budoucích cílů.

Zdroj náhledové fotografie:Pixel-DZ / Pixabay, zdroj: Gizmochina

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..