WhatsApp

Přenos historie WhatsAppu z Androidu na iOS? Odteď je to možné! Překážek je ale bohužel tolik, že se na to stejně možná vykašlete

  • WhatsApp se naučil přenášet historii konverzací z Androidu do iPhonů
  • Nová funkce je dostupná v nejnovější verzi aplikace

Tak jsme se přece jenom dočkali funkce, po které jsme roky marně volali. Stalo se nemožné a populární chatovací aplikace WhatsApp odteď umožňuje přenášet historii konverzací z telefonů s Androidem do iPhonů. Konečně tak nepřijdeme o cennou historii, pokud se rozhodneme přejít na nový telefon.


Nepřehlédněte: Úžasný nový teleskop Jamese Webba v hodnotě 245 miliard korun má méně paměti než iPhone


Přejít z Androidu na iPhone už (ne)bolí

Kdysi to byly SMS, dnes krátké (a nejenom) textové komunikaci vládnou messengery, či chcete-li kecálky. Největším je WhatsApp, který od roku 2014 nabral více než dvě miliardy uživatelů. A má to svůj důvod. WhatsApp umožňuje bezplatně odesílat a přijímat zprávy, obrázky, fotografie, ale také videa, zvukové soubory, a dokonce i sdílet polohu, napříč platformami. Jediné, co potřebujete, je připojení k internetu. Historie, kterou si během let používání služby vytvoříme, je přitom nesmírně cenná.

Ještě donedávna platilo, že kdo měnil telefon s Androidem za iPhone, musel se se vším rozloučit. Prostě měl smůlu a o veškerá data přišel (fotografie, chaty, zvukové nahrávky nebo videa, vše bylo pryč). Naštěstí se to změnilo po poslední aktualizaci aplikace. Vývojáři společnosti WhatsApp s velkou pompou oznámili, že funkce, která byla zatím jen experimentální, a tedy dostupná jen hrstce vyvolených lidí, je nyní k dispozici úplně všem uživatelům.

WhatsApp si klade podmínky

Přenos dat z Androidu na iPhone a naopak má však jistá pravidla. Obě zařízení musí být připojená k nabíječce a ke stejné Wi-Fi síti nebo musí být zařízení s operačním systémem Android připojeno k hotspotu iPhonu. V obou smartphonech musí být nainstalovaná aplikace (Přechod na iOS nebo Přechod na Android – zaleží, na jakou platformu přecházíte) a iPhone musí běžet na systému iOS 15.5 a novějším (u Androidu je minimum Android 5 Lollipop a vyšší).

Na novém zařízení také musíte používat stejné telefonní číslo jako na původním telefonu. A aby těch překážet nebylo málo, tak abyste mohli iPhone spárovat s aplikací (Přechod na iOS) a přesunout data z telefonu s operačním systémem Android, musí být iPhone nový nebo musí být obnoven do továrního nastavení. Těch překážek je tolik (a zejména ta poslední je úplně postavená na hlavu), že se uživatelé možná raději smíří se ztrátou dat na WhatsAppu, než aby kvůli nim podstupovali vymazání celého smartphonu.

Zdroj náhledové fotografie: antonbe / Pixabay, zdroj: WhatsApp

Total
0
Shares