Huawei P50 Pocket

Přeložíte ho napůl a stále funguje. Jak výkonný je Huawei P50 Pocket v AnTuTu?

  • Testujeme Huawei P50 Pocket s procesorem Snapdragon 888 a 12 GB RAM
  • Skládačku jsme proklepli v benchmarku AnTuTu. Jaký je výsledek?

Na český trh vstupuje nový Huawei P50 Pocket. Je to dobře vybavený ohebný telefon, který má výkonný procesor, ale nepodporuje Google služby a nemůže se pochlubit podporou 5G. Což je dnešní době celkem problém. Na druhou stranu přináší prémiový design, kvalitní fotoaparát nebo rychlé nabíjení baterie.


Nepřehlédněte: Exkluzivně v Česku testujeme designovou pecku. Jaký je skládací Huawei P50 Pocket v plné palbě?


V maximální možné výbavě

P50 Pocket Premium Edition testujeme ve zlaté barvě s maximální možnou výbavou, tedy s 12 GB operační paměti a 512GB úložištěm. Smartphone má skvělý OLED displej (vnitřní i vnější) a na zadní straně povedený 40Mpx foťák. Spoléhá na operační systém Android 11 s promakanou uživatelskou nadstavbou EMUI 12, avšak bez služeb Google.

Hnacím motorem skládacího přístroje je 5nm procesor Qualcomm Snapdragon 888, který se skládá z jednoho jádra architektury Cortex-X1, trojice Cortex-A78 a úsporných jader Cortex-A55. Grafiku vykresluje jednotka Adreno 660.

Na papíře i v reálu je vše v pořádku, ale sluší se připomenout, že Snapdragon 888 už se chystá na odchod do ústraní, nahrazuje ho totiž nový Snapdragon 8 Gen 1.

Testování v AnTuTu

Huawei P50 Pro jsme potrápili v benchmarku AnTuTu, který uživatelům umožňuje porovnat výkon chytrých telefonů a tabletů, což je zejména mezi uživateli Androidu oblíbená disciplína.

Kromě toho, že je AnTuTu populární aplikací, můžeme ji vidět často i v marketingových kampaních čínských výrobců a naměřené hodnoty se obvykle objevují i v recenzích.

Jaký výkon P50 Pocket předvedl?

V syntetickém testu dosáhl P50 Pocket skóre 778 510 bodů. Výsledek to je pěkný, ale na nejvýkonnější mobily nestačí. Současné smartphony s čipsetem Snapdragon 8 Gen 1 míří totiž výkonem nad hranici milionu bodů.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ

Total
0
Shares