Midjourney, Simpsonovi

Předpovídá seriál Simpsonovi budoucnost? Novodobý Nostradamus říká, že všechno je úplně jinak!

  • Předpovídají Simpsonovi budoucnost? 
  • Nejslavnější prorok současnosti to vidí jinak

Prorok Athos Salomé, přezdívaný „živý Nostradamus“, okomentoval nechvalně známou schopnost Simpsonových předpovídat budoucnost, píše server Daily Star.


Nepřehlédněte: WhatsApp vyslyšel volání uživatelů. Na iPhonech připravil velkou novinku


Když Simpsonovi předpovídají budoucnost

Před 34 lety vyšla první epizoda seriálu Simpsonovi. Od té doby seriál několikrát předpověděl budoucnost. Náhoda nebo tvůrci vědí něco víc? K populárnímu animovanému sitcomu se teď vyjádřil i Athos Salomé, nejslavnější věštec současnosti.

V jedné z epizod odvysílaných v roce 2000 se prezidentem USA stal Donald Trump. Jiná epizoda z roku 1995 zase ukázala futuristicky vypadající hodinky, které se začaly prodávat až zhruba o 20 let později.

Snad nejpodivnější ze všech je epizoda z roku 1998, v níž Homer stojí u tabule, na níž je napsána složitá rovnice. Rovnice ve skutečnosti předpovídá hmotnost Higgsova bosonu – „božské částice“, kterou vědci objevili až v roce 2012. Předpovědí, které se v průběhu let skutečně staly a ze kterých leckdy mrazí, je samozřejmě mnohem víc.

Ke slavnému animáku se před několika dny vyjádřil i Athos Salomé, který předpověděl ruskou invazi na Ukrajinu, smrt britské královny i to, že titul mistra světa ve fotbale získá Argentina. V rozhovoru pro deník Daily Star vše shrnul do šesti slov: „Tyto předpovědi jsou ve skutečnosti náhody.“

Cestovatel v čase, budoucnost
Zdroj: geralt / Pixabay

Prorok Athos Salomé to vidí jinak

„Simpsonovi mají dlouhou historii a mnoho epizod, což zvyšuje pravděpodobnost, že se některé jejich zápletky nebo vtipy v budoucnu shodují se skutečnými událostmi. Seriál navíc často satirizuje pop kulturu a současné události, což dále přispívá k pocitu předpovědi,“ pokračoval.

Podle Athose je důležité si uvědomit, že „mnoho událostí lze interpretovat různými způsoby a že ne všechny zdánlivé předpovědi se vyplní“. „Kritická reflexe a pečlivá analýza jsou klíčové pro to, aby se zabránilo šíření nepodložených teorií a zachoval se vyvážený pohled na budoucí události,“ uzavřel slavný prorok.

Zdroj náhledové fotografie: generováno Midjourney (AI), zdroj: Daily Star

Total
0
Shares