Elon Musk

Předpověď vizionáře Elona Muska: Solární energie by v budoucnu mohla napájet celou civilizaci

  • Elon Musk nabídl svůj pohled na budoucnost lidstva
  • Předpověděl, že svět bude fungovat převážně na solární energii

Americký miliardář a šéf společností Tesla a SpaceX se na Twitteru znovu rozpovídal se svými příznivci. Tentokrát nabídl svůj pohled na budoucnost lidstva a předpověděl, že svět bude jednoho dne fungovat převážně na solární energii.


Nepřehlédněte: Sestřelit satelity Starlink od Elona Muska? Číňané se bojí a přemýšlí, jak na to


Vidí Musk do budoucnosti?

„Lidská civilizace bude v budoucnu využívat převážně solární energii,“ napsal Musk na svém Twitteru. Generální ředitel společnosti Tesla touto větou odpovídal na tweet World of Engineering, vědecké a inženýrské organizace, která se může pochlubit více než 2,2 miliony sledujících.

Konkrétně Musk reagoval na infografiku, která podrobně popisovala, jak velkou plochu by zabraly solární panely, kdyby byl celý svět napájen solární energií.

Organizace spočítala, že aby svět fungoval jen na solární energii, vyžadovalo by to ročně vyrobit 23 398 TWh. K napájení Severní Ameriky by bylo zapotřebí 5 151 TWh, zatímco Asie by potřebovala 11 614 TWh, Evropa 3 886 TWh a Afrika jen 722 TWh.

Situace se řešila i v Davosu

Na Světovém ekonomickém fóru, které se nedávno uskutečnilo ve švýcarském Davosu, z úst řečníků mimo jiné zaznělo, že „svět se nachází uprostřed své první skutečně globální energetické krize“.

Aby lidstvo mohlo tomuto globálnímu problému čelit, mělo by se co nejrychleji zaměřit na energetickou transformaci, uvedl např. výkonný ředitel Mezinárodní energetické agentury Fatih Birol.

Lidstvo by podle něj mělo pokračovat v procesu nahrazování fosilních paliv nízkouhlíkovými zdroji energie. Jak známo, existují čtyři hlavní typy nízkouhlíkové energie: větrná, solární, vodní a jaderná.

Větrná, solární a vodní energie patří mezi obnovitelné, což znamená, že jsou šetrné k životnímu prostředí – právě proto mnozí účastníci fóra navrhovali, aby lidstvo začalo co nejdříve využívat právě tyto zdroje energie.

Total
0
Shares