Netflix

Předplatné na Netflixu za pár korun? Nenechte se napálit, jde o laciný podvod, varují experti

  • Kyberzločinci reagují na nová omezení Netflixu
  • Na internetu prodávají levně přístupové údaje 

Populární streamovací služba Netflix omezuje sdílení účtů a tuto situaci se okamžitě snaží využít i kyberzločinci. Výzkumný tým společnosti Check Point objevil na internetu řadu nelegálních nabídek na předplatné známé videoslužby.


Nepřehlédněte: Češi, máte Samsung? Tyto telefony dostanou Android 14 s nadstavbou One UI 6


Situace se snaží využít kyberzločinci

Experti našli mimo jiné několik kanálů na Telegramu, které nabízí premium účty Netflix za pouhá 2 eura na měsíc, v přepočtu necelých 50 korun. Prodejci se snaží zaujmout, a tak tvrdí, že nabídka je legální a je garantován přístup k plné nabídce.

„Je důležité upozornit, že účty prodávané tímto způsobem jsou často spojeny s další kybernetickou kriminalitou. Většina účtů je získána pomocí ukradených přihlašovacích údajů nebo z prolomených účtů. Proto mohou kyberzločinci nabízet výrazně nižší ceny,“ říká bezpečnostní expert Pavel Krejčí.

„Každý zločinec, tedy i kyberzločinci, nemusí dodržet svou část dohody. Zaznamenali jsme řadu případů, kdy uživatel po zaplacení přístup vůbec nezískal nebo mu byl po nějaké době zablokován.“

hacker, macbook, apple
Zdroj: Azamat E / Unsplash

Netflix v Česku zavedl poplatek za sdílení účtu

Netflix už několik měsíců zavádí nová omezení, která mají zabránit lidem, aby s ostatními sdíleli své přístupové údaje. Dlouho avizovaná změna v uplynulých týdnech dorazila i do České republiky. Za sdílení hesla nyní musí zákazníci platit.

V sekci nápověda streamovací gigant píše: „Účet Netflix mají sdílet lidé, kteří spolu bydlí v jedné domácnosti. Lidé z jiných domácností potřebují ke sledování Netflixu vlastní účet. Vlastníci účtů si můžou koupit místo pro člena navíc a pozvat do Netflixu lidi, kteří s nimi nebydlí. Člen navíc bude mít vlastní profil, účet a heslo, ale jeho předplatné bude platit osoba, která ho pozvala.“

Každý takový extra přístup vyjde na 79 Kč měsíčně. Omezení? Nějaká se najdou. Dodatečnému členovi musí být více než 18 let, k přístupu na Netflix musí používat jen jedno zařízení a musí žít ve stejné zemi, jako majitel hlavního účtu, který za extra účet zaplatí.

Zdroj náhledové fotografie: freestocks / Unsplash, zdroj: Check Point, vlastní, Netflix

Total
0
Shares