WhatsApp

Používáte WhatsApp? Těchto 7 nejlepších chystaných funkcí vás naprosto nadchne

  • Vývojáři vylepší populární aplikaci
  • WhatsApp bude ještě zábavnější

WhatsApp je nejoblíbenější chatovací aplikace na světě, která však dlouhodobě čelí tvrdé konkurenci ze strany Telegramu a Signalu. Vývojáři si to samozřejmě uvědomují a vědí, že jediný způsob, jak WhatsAppu zajistit náskok před ostatními, je zavádění nových funkcí.


Nepřehlédněte: USA přepsaly historii, když nechaly umělou inteligenci pilotovat stíhačku. Testovací F-16 vydržela ve vzduchu 17 hodin


Vývojáři společnosti Meta pracují v současné době na mnoha novinkách. Některé z připravovaných funkcí již překročily fázi vývoje a jsou v beta testování a tedy blízko vydání. Jiné jsou stále ve fázi vývoje, ale všech se jistě brzy dočkáme. Co nás v nejbližší době čeká?

Aktualizace stavů

Stav ve WhatsAppu si lidé oblíbili, protože jim umožňuje sdílet s přáteli a blízkými kontakty dočasné statusy. Tyto aktualizace za 24 hodin zmizí a mohou obsahovat fotky, videa, GIFy, text a další obsah. Brzy se tato funkce dočká nových možností, díky kterým lidé jednodušeji vyjádří, co chtějí říct a snáz se spojí s ostatními.

Limit pro média

V současné době nelze odeslat více než 30 fotografií nebo videí najednou. Chystaná aktualizace zvýší tento limit na 100. Nová funkce je v současné době ve fázi beta testování.

Přepis hlasových zpráv na text

Vývojáři makají na vychytávce, která bude převádět zvukové zprávy na text. Uživatelé, kteří nejsou příznivci poslechu „hlasovek“, si tak budou moci obsah takových zpráv jednoduše přečíst na displeji telefonu jako běžný text.

Vylepšené nahrávání videa

Uvědomujete si, že při pořizování videí přes WhatsApp musíte mít neustále prst na tlačítku nahrávání, že? Brzy dorazí aktualizace, kdy už to nebude nutné. Třikrát hurá!

WhatsApp p
Zdroj: Sara Kurfeß / Unsplash

Plánování hovorů ve WhatsApp

Tato funkce vám umožní snadno naplánovat hovor přes WhatsApp se všemi členy skupiny, ale zatím nikdo netuší, kdy se v telefonech objeví.

Průhledná klávesnice

Vývojáři oznámili, že do emoji klávesnice zahrnou podporu transparentního režimu. Více už ovšem neprozradili.

Kvalitnější fotky a obrázky

Dny, kdy jsme si přes WhatsApp kvůli kompresi posílali nekvalitní fotky, jsou sečteny. Inženýři sociální sítě pracují na funkci, která umožní poslat jinému uživateli obrázek v původní kvalitě. Tato funkce bude volitelná, takže ti, kdo chtějí šetřit data, budou moci i nadále sdílet komprimované obrázky.

Tak co na novinky říkáte?

Jak vidíte, vývojáři aplikace WhatsApp mají poměrně napilno a snaží se, aby aplikace pro zasílání zpráv byla ještě lepší. Na kterou z nových funkcí se těšíte nejvíc?

Zdroj náhledové fotografie: antonbe / Pixabay, zdroj: GizChina

Total
0
Shares