WhatsApp

Používáte WhatsApp? Kecálek konečně dostává funkci, díky které uživatelé nepřijdou o rozum

  • WhatsApp je odteď ještě lepší
  • Dostává totiž novou vychytávku

Vývojáři WhatsAppu jedou na plné obrátky a před nedávnem oznámili dostupnost nové funkce s označením Komunity, která se zaměřuje na skupinové konverzace. V uplynulých hodinách překvapivě vydali další zásadní update.


Nepřehlédněte:  Apple se totálně zbláznil! V App Storu rozpoutal čistku, která nemá obdoby


V rámci Komunit si na své přijdou hlavně milovníci hromadných chatů. Vývojáři se rozhodli zdvojnásobit maximální počet uživatelů v rámci jedné skupinové konverzace, kterých nově může být 1024, přičemž předchozí navýšení na 512 uživatelů přišlo teprve před několika měsíci – v červnu. 1024 lidí v jednom vlákně už je hodně slušný počet a WhatsApp tímto překonává konkurenční Signal, jehož skupinové chaty můžou hostit maximálně 1000 uživatelů.

WhatsApp utlumí odpovědi

Stovky aktivních lidí v jednom chatu vede zákonitě k tomu, že se z WhatsAppu okamžitě stává nejotravnější aplikace ve smartphonu. Proč? Dokážete si představit situaci, kdy spolu začnou desítky lidí naráz komunikovat a navzájem si odepisovat? Vývojáři si toho jsou vědomi a proto do chatů nyní doplnili funkci, která příchozí zprávy automaticky tlumí.

WhatsApp
Zdroj: Mika Baumeister / Unsplash

Když počet účastníků v konverzaci dosáhne 256, notifikace na nové zprávy jsou automaticky ztišeny. Samozřejmě to neznamená, že o nové zprávy přijdete, nadále je uvidíte ve vlákně, jen na ně nebudete upozorněni zvukem ani vibrací. Kdo bude chtít, aby mu notifikace chodily pokaždé, když někdo něco napíše, může si oznámení povolit v nastavení. I na tyto uživatele WhatsApp pamatuje.

Změny si pochvaluje i Zuckerberg

Ke spuštění nové funkce se vyjádřil nedávno i sám šéf společnosti Meta Mark Zuckerberg: „Dnes spouštíme Komunity. Díky nim budou whatsappové skupiny lepší, protože umožní vytvářet podskupiny, více vláken, informační kanály a další funkce. Zavádíme také ankety a videohovory až pro 32 osob. Vše je zabezpečeno koncovým šifrováním, takže vaše zprávy zůstanou soukromé.“

Zdroj náhledové fotografie: antonbe / Pixabay, zdroj: GizChina

Total
0
Shares