Překvapený muž, telefon

Používáte více hesel a zapomínáte je? Díky tomuto návodu je snadno najdete během několika sekund

  • Každý občas zapomene
  • Poradíme, jak se k heslu znovu snadno dostanete

Denně používáme mnoho aplikací, které nám usnadňují život. Na druhou stranu však každá z nich vyžaduje speciální heslo. Čím více jich člověk používá, tím více si toho musí pamatovat. Občas se tak přihodí, že nějaké heslo zapomene. Jenže co pak? Nové virální video naštěstí ukazuje, jak ho snadno získat zpět. Stačí se jen držet postupu.


Nepřehlédněte: Skutečně v Rusku našli 250 milionů let starý počítačový čip? Vědci nález zkoumali a tady je výsledek


Používání více hesel zatěžuje paměť

Ať už se jedná o hesla k počítači, mobilnímu telefonu nebo různým aplikacím, mnoho lidí má problémy si je zapamatovat. Největší potíž obvykle nastává ve chvíli, kdy člověk nějakou službu dlouho nepoužíval. Tvůrce informativních videí Om Jaiswal prozradil, jak se k zapomenutým heslům snadno dostat. Jeho návod funguje s jakoukoli službou, třeba s Facebookem, Instagramem nebo Messengerem.

Video začíná tím, že influencer říká, abyste navštívili Nastavení na svém telefonu a klikli na položku Google. Na stránce se zobrazí váš profil a jméno. Když uvidíte kartu „Automatické vyplňování“, klikněte na ni. Teď otevřete kartu „Automatické vyplňování Google“ a přejděte na stránce dolů a najděte položku „Hesla“.

Když na ni kliknete, otevře se správce hesel a na této kartě uvidíte všechna svá hesla, která máte uložená v telefonu. Chcete-li zobrazit heslo k nějaké službě, klikněte na její název, následně se zobrazí vaše přihlašovací jméno a hned pod ním uvidíte heslo. Nyní už jen stačí kliknout na symbol očí, aby se odkrylo.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Om Jaiswal (@omjaiswalvns)

Video Om Jaiswala sbírá na internetu samé pochvalné reakce. Do dnešního dne zaznamenalo více než 650 tisíc srdíček (To se mi líbí). Nutno zmínit, že klip ukazuje, jak získat zpět zapomenuté heslo na telefonech s Androidem.

Na iPhonech je ale celý postup ještě jednodušší. Stačí otevřít Nastavení, navštívit položku Hesla, nechat ověřit svou identitu pomocí funkce Face ID a kliknout na název služby (sociální sítě), k níž jste heslo zapomněli.

Zdroj náhledové fotografie: Freepik / Freepik, zdroj: Indiatoday

Total
0
Shares