Pixel, Google

Používáte tyto telefony s Androidem? Aktualizujte, nebo je okamžitě přestaňte používat

  • Některé telefony s Androidem 14 trpí vážnou bezpečnostní chybou
  • Experti důrazně doporučují: aktualizujte je co nejdříve

Ostré doporučení vydala vláda Spojených států amerických uživatelům telefonů Google Pixel, které jsou populární zejména za mořem, ale jejich obliba v posledních letech roste raketově i na českém trhu. Kvůli kritické zranitelnosti by měli uživatelé některých Pixelů urychleně aktualizovat no novější verzi systému, jinak mohou mít velký problém.


Nepřehlédněte: Telefony s Androidem napadl sofistikovaný virus. Může vyluxovat bankovní účet


Telefony Pixel mají problém

Během poslední měsíční aktualizace Pixelů společnost Google poznamenala, že zranitelnost CVE-2024-32896 „může být v omezeném rozsahu cíleně zneužívána“.

Zneužití nultého dne (což jednoduše znamená, že výrobce telefonu zranitelnost neznal a v době jejího objevení nebyla k dispozici žádná oprava nebo záplata) bylo v bulletinu aktualizací Pixel označeno jako „vysoce závažné“.

Podle některých zdrojů tato zranitelnost dokonce znervóznila americkou vládu, ta tedy nařizuje všem federálním zaměstnancům s telefony Googlu, aby své telefony aktualizovali před 4. červencem, „nebo přestali produkt používat“.

Pixel 7 Pro
Zdroj: Johnny_px / Pixabay

Uživatelé musí okamžitě aktualizovat

Ačkoli je varování určeno americkým vládním agenturám, firmy by mohly chtít následovat jejich příkladu; i jednotlivci, kteří k připojení k internetu používají firemní Wi-Fi, by si měli co nejdříve nainstalovat nejnovější bezpečnostní aktualizaci. Důvod k obavám však mohou mít i zcela běžní uživatelé – nikdo přece nechce, aby se do jeho telefonu dostali útočníci a páchali tam škody.

Dle dostupných informací by se chyba měla týkat všech uživatelů se smartphony Pixel, kteří mají operační systém Android 14. To znamená Pixel 4a 5G a novější, včetně Pixel Tabletu a skládacího telefonu Pixel Fold, který je k dostání i na českém trhu.

Zdroj náhledové fotografie: SCREEN POST / Unsplash, zdroj: Forbes, Android Police

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..