Překvapený muž, telefon

Používáte tento telefon s Androidem? Lidem se z něj po restartu stalo předražené těžítko

  • Zákazníci hlásí nefunkční telefony Pixel 6
  • Po obnovení do továrního nastavení už se nezapnou
  • Google údajně problém zkoumá

Pamětníci vzpomenou na rok 2021, kdy Google uvedl svůj Pixel 6 – úplně první generaci s designovým jazykem, který de facto drží i současná generace Pixel 8. Jenže už při uvedení bylo jasné, že to bude tak trochu nepovedený model. Prvotní zákazníci si stěžovali na hardware i software.


Nepřehlédněte: Google neuhlídal hlavní lákadlo na letošní rok. Pixel 9 bude pokročilejší než nejlepší iPhone


Pixel 6 dělá problémy

A problémy evidentně neustávají ani několik let povedení smartphonu do prodeje. Uživatelé na Redditu a fórech Google si totiž nyní stěžují na to, že jejich telefon po továrním restartu zkrátka přestal fungovat. Je z něj předražené těžítko.

„Lidi, neví někdo, jak vyřešit tento problém s Pixelem 6? Včera jsem se snažil provést obnovení továrních dat a objevila se chyba, po které se nespustí operační systém a telefon je totálně nepoužitelný,“ napsal na oficiální fórum Googlu jeden z poškozených uživatelů.

Google Pixel 4
Zdroj: Daniel Romero / Unsplash

Po obnovení do továrního nastavení se nezapne

Podle zkušeností dalších lidí se problém týká jak Pixelu 6, tak modelu Pixel 6 Pro i lacinější varianty Pixel 6a. Ve většině případů se stalo, že zařízení Pixel bylo resetováno do továrního nastavení, ale spustilo se s černou obrazovkou. Po opakovaných pokusech se uživatelům zobrazí chybové hlášení, že chybí parametr „tune2fs“, čili pokročilý unixový příkaz pro úpravu laditelných parametrů.

Google aktuálně řeší, čím je problém způsoben, protože nedávný softwarový update nejspíš na vině není. Jinak by byl problém plošný. Tak či onak jde o nedostatek softwarového rázu a společnost Google zodpovědná za telefony Pixel stížnosti podle informací serveru PhoneArena bere na vědomí.

Zdroj náhledové fotografie: Freepik / Freepik, zdroj: PhoneArena

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..