WhatsApp

Používáte chatovací aplikaci WhatsApp? Už brzy budete moci používat tuhle geniální funkci!

  • WhatsApp dostane magickou funkci
  • Známe první detaily

Vývojáři populární chatovací aplikace WhatsApp pracují na funkci, která bude převádět zvukové zprávy na text. Uživatelé, kteří nejsou příznivci poslechu „hlasovek“, si tak budou moci obsah takových zpráv jednoduše přečíst jako běžný text.


Nepřehlédněte: Netflix se totálně utrhl ze řetězu. V Evropě začal zavádět pokuty za sdílení účtů


WhatsApp je jednou z nejpopulárnějších aplikací současnosti. Slouží k posílání zpráv, obrázků, hlasových nahrávek i videí, a to jednotlivcům i skupinám. Uživatelé ji doslova milují, jen v Česku má přes 500 tisíc příznivců. 

WhatsApp vylepšuje jako o život

V posledních několika měsících vývojáři do aplikace doplnili několik nových funkcí. Lidé mohou nově využívat například proxy připojení, roztomilé 3D avatary nebo vylepšené stavy, díky kterým lze snadno vyjádřit, co chcete říct a snáz se spojíte s ostatními. V dalších týdnech a měsících dorazí další novinky.

WhatsApp
Zdroj: Mika Baumeister / Unsplash

Zdarma a bezchybně převede hlasové zprávy na text

Redaktoři serveru WABetaInfo, kteří se proslavili tím, že se s radostí pitvají v kódu testovacích verzí WhatsAppu, zjistili, že v nové verzi je přítomna funkce, která převádí zvukové zprávy na text. To se hodí v případě, že se nacházíte na místě, kde se nehodí pouštět hlasové zprávy, např. v zaměstnání.

Experti zjistili, že přepis zpráv funguje takřka bezchybně a je zpracován přímo v zařízení, není tedy odesílán na servery WhatsAppu, což je velká výhoda z hlediska ochrany soukromí.

V tuto chvíli je funkce přepisu dostupná pouze ve verzi aplikace WhatsApp pro iPhone a není jasné, kdy se objeví na Androidu. Telegram, jeden z hlavních konkurentů aplikace WhatsApp, již přepis zvuku a videa nabízí. V tomto případě je však funkce dostupná pouze pro předplatitele služby Telegram Premium. WhatsApp ji všem nabídne zdarma.

Zdroj náhledové fotografie: antonbe / Pixabay, zdroj: 9to5mac

Total
0
Shares