Pošlete svoje jméno na Měsíc. Nabízí to NASA a je to zcela zdarma

Pošlete svoje jméno na Měsíc. Nabízí to NASA a je to zcela zdarma

  • NASA vám vystaví letenku na Měsíc, poletí ale jen vaše jméno
  • Do programu Artemis americké vládny agentury se může zapojit každý

Lidem, kteří dříve propásli šanci poslat své jméno na Mars se sondou InSight, nabízí americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) novou příležitost. Na Twitteru oznámil, že se nyní mohou přihlásit o „palubní letenku“ v rámci mise na Měsíc.


Nepřehlédněte: Hackeři z Anonymous změnili web federální vězeňské služby Ruska k nepoznání


NASA umožní poslat jméno na Měsíc

Pokud jste nestihli poslat své jméno na Mars v roce 2017 se sondou InSignt, která tam přistála v roce 2018, máte nyní další možnost. Americký úřad pro letectví a vesmír (NASA) se rozhodl, že stejný postup zopakuje i v rámci programu Artemis, jehož cílem je obnovení pilotovaných letů s lidskou posádkou na Měsíc.

Dopravu k Měsíci má zajišťovat raketa Space Launch System (SLS) společně s modulem Orion, kde bude vaše jméno uloženo na speciálním čipu. Pokud tedy chcete dostat své jméno na nejjasnější těleso na naší obloze, musíte vyplnit jednoduchý formulář (jméno, příjmení a PIN) na této stránce NASA.

Pátrání po stopách života

První let v rámci mise Artemis I, kdy bude loď Orion navedena na tzv. vysokou oběžnou dráhu kolem Měsíce (Distant Retrograde Orbit, DRO) a pak zpět k Zemi, je naplánován na květen letošního roku. V roce 2024 by mělo dojít k pilotovanému letu, během nějž lidská posádka obletí Měsíc a vrátí se zpět na Zemi. Přistání lidí na Měsíci budeme svědky v roce 2025 či 2026. Dvojice astronautů mise má na povrchu strávit 6,5 dne a absolvovat až 4 výzkumné výlety.

Total
0
Shares