ýrobce procesorů Intel v Rusku po masakru v Buči definitivně končí

Poslední ať zhasne. Výrobce procesorů Intel v Rusku definitivně končí, pohár trpělivosti přetekl

  • Intel zcela zastavil podnikání v Rusku
  • Dříve oznámil pouze ukončení dodávek svých produktů do země
  • Firmě došla trpělivost po masakru civilistů

Řada společností upouští od svého působení v Rusku. Mezi další se teď přidala i americká firma Intel, která pozastavuje aktivity v této zemi. Rozhodla se k tomu poté, co vyšlo najevo, že ruská armáda spáchala masakr civilistů v Buči.


Nepřehlédněte: Majstrštyk hackerů z Anonymous. Vypátrali ruské vojáky, kteří páchali zvěrstva na Ukrajině


Intel už nemohl mlčet, teď bouchl do stolu

Společnost Intel je další ze zástupu technologických firem, které různým způsobem omezují v Rusku své působení. Výrobce nyní oznámil, že definitivně pozastavuje své působení na tamním trhu. „S okamžitou účinností jsme zastavili veškeré podnikatelské činnosti v Rusku,“ uvedl v prohlášení.

Již dříve populární technologická společnost oznámila, že v zemi ukončuje veškeré dodávky zákazníkům a přestala do ní dovážet produkty včetně spotřebitelských verzí svých procesorů.

Exodus západních firem

Intel samozřejmě není jediným obchodním gigantem, který se rozhodl z ruském trhu odejít. Oznámila to i konkurenční společnost AMD, výrobce chytrých telefonů Apple, automobilka Ford, vývojář softwaru Adobe nebo internetový prodejce módy ASOS a prodejce sportovního zboží Decathlon.

Rusové odchod pocítí

Země během pár týdnů od zahájení invaze přišla o cenné komodity i běžné věci, na které byli ruští občané zvyklí. Nicméně Intel, i s ohledem na danou situaci, chce nadále poskytovat podporu všem zaměstnancům postiženým krizí, včetně tedy ruské pobočky. Zhruba 1 200 lidí tak o práci nepřijde.

Zdroj náhledové fotografie: Christian Wiediger / Unsplash

Total
1
Shares