Google Chrome

Populární prohlížeč Chrome na počítačích s Windows není bezpečný. Velké nebezpečí hrozí i Čechům

  • Chrome končí s podporou Windows 7 a Windows 8.1
  • Lidem hrozí nebezpečí ze strany online podvodníků

Pokud používáte internetový prohlížeč Google Chrome, měli byste zbystřit. Může obsahovat chyby a dokonce být nebezpečný. Důvodem je velká změna, kterou technologický gigant Google provádí v souladu se společností Microsoft. Nejvíce ohroženi jsou uživatelé systému Windows.


Nepřehlédněte: Rekordní čínská větrná turbína míří až do oblak. Vyrobí tolik elektřiny, že by mohla napájet český Liberec


Chrome už nebude bezpečný

Microsoft si je dobře vědom neochoty některých uživatelů přecházet na novější verze Windows. Jedním z nejpopulárnějších operačních systémů nedávné historie je Windows 7, který stále používají miliony lidí.

Vše dobré ale jednou musí skončit, což vědí i ve společnosti Google, která svému prohlížeči na této systémové platformě ukončí podporu. Od 7. února se tedy stejně jako samotný operační systém Windows 7 stane potenciálně nebezpečným i Chrome, protože jeho zranitelnost už nebude hlídat nikdo kromě potenciálních kybernetických nájezdníků. Pokud jde o Windows 8.1, systém, který nezaznamenal takový úspěch jako „ sedmičky“, jeho podpora skončila 10. ledna.

Pokud stále používáte Windows 7 nebo Windows 8.1, je pravděpodobné, že používáte starší počítač, který nelze aktualizovat na Windows 10 nebo Windows 11. Bohužel to znamená, že si budete muset koupit zcela nový PC, abyste byli v naprostém bezpečí.

Windows 11
Zdroj: Windows / Unsplash

Nešetřete na sobě a přejděte na novější Windows

„Starší verze prohlížeče Chrome budou nadále fungovat, ale pro uživatele těchto operačních systémů nebudou vydány žádné další aktualizace. Pokud v současné době používáte Windows 7 a Windows 8/8.1, doporučujeme provést upgrade na podporovanou verzi, abyste mohli i nadále dostávat nejnovější aktualizace zabezpečení a funkce Chrome,“ uvedla společnost Google. Internetoví podvodníci si ukončení podpory jsou samozřejmě vědomi a s příchodem února lze očekávat zesílené kybernetické útoky na uživatele starších Windows.

Krok Googlu u některých uživatelů možná vzbudí rozhořčení, ale dnes, kdy kybernetických útoků neustále přibývá, dává smysl víc než kdy jindy. Naštvaní tak mohou být hlavně ti, kdo šetří a nechtějí investovat do nového operačního systému, byť jej jejich počítače bez problémů rozběhnou.

Zdroj náhledové fotografie: Firmbee.com / Unsplash, zdroj: The Sun

Total
0
Shares
3 komentářů
  1. Budeme muset? Jsou tu i alternativy. Pokud nechci být bez podporovaného OS můžu přejít na jiný. Můj notebook sice nový windows nerozchodí ale do kanceláře je stále velmi vhodný a vyhodit jej by bylo velice neekologické a neekonomické! Linux mint je příjemná alternativa a přecházejícího člověka udiví kolik věcí umí Linux lépe než Windows. Linux mě tak okouzlil že jsem na něj přešel i na hlavním počítači kde jsem měl W11. Kdyby Microsoft neukončil podporu W7, nikdy bych nezjistil jak moc je Linux úžasný 🙂

  2. Takhle se dělá bulvár a straší se lidi.
    Místo “Chrome končí s podporou Windows 7 a Windows 8.1” se napíše “Populární prohlížeč Chrome na počítačích s Windows není bezpečný.” a celý národ jest sebepokakán….

Comments are closed.