telefon, telemarketing

Pokud Samsung skutečně představí tento telefon, Češi mu utrhnou ruce

  • V Samsungu chystají bestseller
  • Levné áčko překvapí výbornou výbavou

Samsung má pro nadcházející rok smělé plány. Na únor připravuje uvedení nových top modelů Galaxy S23, ale ještě o měsíc dřív dříve udělá radost všem, kteří nechtějí za chytrý telefon zbytečně utrácet desetitisíce.


Nepřehlédněte: Samsung Galaxy S22 půjde za tuhle cenu na dračku. Teď ušetříte přes 11 tisíc


Chystá Samsung ideální telefon?

Oficiálně by se měl světu představit až za několik týdnů, ale informace máme k dispozici naštěstí už nyní. Galaxy A54 je podle všech ukazatelů budoucí bestseller. Pokud Samsung nepřestřelí cenu, bude se prodávat jako pověstné housky na krámě.

Podle populárního tipéra s přezdívkou @OnLeaks bude mít chystaný smartphone Full HD+ displej s úhlopříčkou 6,4 palce, což je velikost do ruky tak akorát. Použit má být OLED panel se 120Hz maximální obnovovací frekvencí, který se bude vyznačovat i širokými pozorovacími úhly a příkladným barevným podáním.

Fotoaparát na zadní straně bude trojitý: hlavní čip má mít rozlišení 50 Mpx, o zbylých senzorech nejsou zatím dostupné žádné informace. Výhodou jistě bude velká baterie s kapacitou 5 000 mAh. Doufejme, že akumulátor bude možné nabíjet relativně rychle, snad v Samsungu nezapomenou na rychlonabíjení. Ve výbavě bude i NFC a podpora rychlých 5G sítí.

Jaký Galaxy A54 nabídne výkon?

Paměťových variant bude na výběr hned několik, ta základní nabídne 128GB interní úložiště a 6 GB operační paměti. Kde zatím nemáme úplně jasno, tak to je v otázce použitého procesoru. Zahraniční server 91Mobiles uvádí jako možnou volbu poměrně starý procesor Exynos 7904 (14nm čip uvedený na trh v roce 2019). To ale nedává žádný smysl.

Aktuálně prodávaný Galaxy A53 5G je vybaven procesorem Exynos 1280, takže je logické očekávat, že nástupce bude mít spíše čip nové generace než několik let starý procesor. Shodou okolností se nedávno objevily první informace o procesoru Exynos 1380, který nám rozhodně přijde logičtější volbou.

Současný Galaxy A53 5G se prodává za zhruba osm tisíc korun. Za stejné peníze by se v obchodech mohl objevit i nástupce. Domníváme se, že k vydání Galaxy A54 dojde už v lednu, tedy téměř o dva měsíce dříve, než byly uvedeny předchozí modely Galaxy A5X.

Zdroj náhledové fotografie: Hassan Ouajbir / Unsplash, zdroj: PhoneArena

Total
0
Shares
3 komentářů
  1. “Češi mu utrhnou ruce.” Opravdu to bude telefon s ručičkama?

  2. No A53 byl propadák a A52s lepší volbou.. A54 bude nejspíš totéž.

  3. Pokud to bude mít vystouplé objektivy foťáku jako je na obrázku a u telefonů zvykem, tak nic pro mě. Telefon používám docela intenzivně a poškrábání nebo prasknutí je otázkou pár měsíců (dokonce i v kapse). S různými fóliemi a skly nemám dobré zkušenosti. Současná A53 5G to má ještě na přijatelné úrovni – je vystouplý i ostrůvek kolem objektivů.

Comments are closed.