Pokémony už si nazahrajete! Niantic se kvůli válce stahuje z Ruska a Běloruska

Pokémony už si nezahrajete! Niantic se kvůli válce stahuje z Ruska a Běloruska

  • Pokémon Go patří k těm nejúspěšnějším a nejvýdělečnějším hrám
  • V Rusku a Bělorusku už ale hráči legendární příšerky lovit nemohou 

Rusové a Bělorusové mohou na lov roztodivných japonských příšerek zapomenout. Herní studio Niantic právě na Twitteru oznámilo, že se kvůli válce na Ukrajině z těchto zemí stahuje. V následujících dnech tak dojde odstavení všech herních účtů tamních obyvatel.


Nepřehlédněte: Shodili jsme webové stránky Anonymous, hlásají proruští hackeři. Jenže ve skutečnosti žádné nikdy neexistovaly


Pokémon Go

„Stojíme na straně globálního společenství a doufáme v naději na mír a rychlé ukončení utrpení na Ukrajině. Proto již nyní nejsou hry od Nianticu ke stažení v Rusku a Bělorusku, i stávající herní účty budou pro tamní obyvatele v krátké době pozastaveny,“ uvádí vývojáři na svém oficiálním účtu.

Je to obrovský hit i po letech

Mobilní hra Pokémon Go se i po letech těší velké popularitě a to především proto, že hráči musejí aktivně hledat pokémony ukryté různě po městě. Stačí spustit hru ve smartphonu a podle mapy vyrazit na lov.

Pokémony už si nazahrajete! Niantic se kvůli válce stahuje z Ruska a Běloruska
Zdroj: David Grandmougin / Unsplash

Pokémon Go staví na principu  rozšířené reality a tak je na displeji telefonu schopna vykreslit virtuální příšerky v reálném prostředí. Podle serveru Business of Apps hru hraje více než 150 milionů lidí. Zhruba pětina z nich pak roztomilé příšerky pomocí chytrého mobilu loví každý den.

Zdroj náhledové fotografie: Branden Skeli / Unsplash

Total
5
Shares