WhatsApp

Podvodníci mají další fintu, jak z vás přes WhatsApp dostat peníze! Jak nenaletět?

  • Šmejdi přišli s dalším fíglem, jak z uživatelů WhatsAppu vylákat peníze
  • Tentokrát se vydávají za členy technické podpory

V době digitálních technologií se musí mít člověk na pozoru, protože nebezpečí na něj číhá doslova na každém rohu. Kybernetičtí zločinci se nyní znovu zaměřili na uživatele populární komunikační aplikace WhatsApp a prostřednictvím podvodu se z nich snaží vylákat citlivé informace a údaje ke kreditním kartám.


Nepřehlédněte: Špehuje vás někdo přes WhatsApp? Takto stalkerovi zmizíte z očí!


Kyberzločinci na WhatsAppu

Kecálek WhatsApp dlouhodobě trhá žebříčky popularity a dnes jeho základna čítá více než dvě miliardy lidí. Proto je velmi oblíbenáý i u kybernetických zločinců. Server WABetaInfo nyní varuje před dalším podvodem, který už někteří uživatelé bohužel zažili na vlastní kůži.

Novým trikem internetových šmejdů se stalo předstírání, že jsou oficiální technickou podporou. Upozornil na to uživatel s přezdívkou shimon128, kterému přišla podezřelá zprávu z účtu, který tvrdil, že zastupuje oficiální podporu služby WhatsApp. Naštěstí podvodný kontakt okamžitě nahlásil, protože vytušil, že jde o falešný účet, který se z něj snaží vylákat osobní informace.

Měl kliku, že podvod rozpoznal. Ptáte se jak? Věděl totiž, že když chatujete s ověřeným kontaktem, je vedle jména kontaktu a informaci o chatu umístěn odznak (bílá fajfka v zeleném kolečku). Pokud vidíte ověřený odznak umístěný na jiném místě, například na profilové fotce, znamená to, že kontakt předstírá, že je ověřený, ale ve skutečnosti se vás snaží oklamat.

O co jim jde, co chtějí?

Tyto podvodníci od uživatelů obvykle chtějí získat nějaké soukromé informace, například údaje o kreditní kartě. V některých případech také požadují šestimístný kód pro přihlášení k WhatsApp účtu! Ale nenechte se napálit, WhatsApp nikdy nepožaduje podrobnosti o kreditních kartách uživatelů nebo šestimístný kód a už vůbec ne PIN pro dvoufázové ověření.

Pomozte s dobrou věcí hackerům z Anonymous
Zdroj: Max Bender / Unsplash

WhatsApp po uživatelích také nikdy nechce peníze nebo jiné důvěrné informace, aby se třeba vyhnuli zrušení úču. Pokud od vás někdo chce tyto informace získat, znamená to, že je to podvodník, který se vás snaží okrást. Tak jednoduché to je. Pakliže se s podobným typem podvodu setkáte, stačí kontakt nahlásit přímo v nastavení aplikace a poté ho zablokovat.

Závěrem upozorňujeme, že kyberzločinci se neomezují pouze na předstírání, že jsou technickou podporou, ale vydávají se v podstatě za kohokoli, často dokonce i za přátele nebo rodinu, takže buďte opatrní, pokud neznámé kontakty předstírají, že jsou někým, koho byste mohli znát.

Zdroj náhledové fotografie: antonbe / Pixaba

Total
0
Shares