Podívejte se, jak Xiaomi Mi 10 Ultra řídí bezdrátově skutečný sportovní automobil

  • Xiaomi Mi 10 Ultra poslouží i jako dálkový ovladač
  • Přes mobil lze řídit sportovní vůz na vzdálenost tisíců kilometrů

Do boje proti špičkovým modelům od Samsungu a Huaweie nasadilo Xiaomi svou „Ultra“ verzi modelu Mi 10. Telefon je špičkový ve všech ohledech. Má skvělý displej, nejlepší fotoaparát, rychlé dobíjení baterie nebo moderní procesor s podporou 5G.

Nemusí být hned za rohem

Smartphone zatím značka oznámila jen pro čínský trh, ale předpokládáme, že časem se podívá i do světa. Schopnosti Mi 10 Ultra prezentovali zástupci značky v novém videu. Konkrétně můžeme vidět, jak profesionální řidič Ultru používá jako dálkový ovladač k řízení skutečného sportovního automobilu na závodní dráze, která se od něj nacházela ve vzdálenosti 3 200 kilometrů.

Ukázka budoucnosti

Podle Xiaomi test probíhal v síti 5G v režimu SA (stand alone), kdy odezva dosahovala pouze 1 ms. Vůz byl speciálně upraven tak, aby fungoval ve stejné síti, a výhradně pro účely testu byla vyvinuta i aplikace. Video se snaží sice naznačit, že závod vyhrálo dálkově ovládané auto, ale podle nás jde jen o marketingový trik.

Bude i v Evropě?

Připomeňme, že zatím model Mi 10 Ultra se prodává jen v Číně a není vůbec jisté, že se podívá i na další trhy. Zákazníky by si v Evropě ale jistě našel. Nezbývá tak než doufat, že Xiaomi své rozhodnutí co nejdříve přehodnotí a „Ultru“ nabídne i na dalších trzích.

Total
91
Shares
1 komentář

Comments are closed.