Nejpodceňovanější telefony roku 2021

Otloukánci roku 2021! Tyto telefony prý letos naprosto propadly

  • Android Authority uspořádal anketu
  • Jaké jsou nejpodceňovanější telefony?
  • V seznamu se objevují nečekané kousky

Populární web oslovil své uživatele. Redaktory hlavně zajímalo, kterým papírově zajímavým telefonům se nepodařilo u zákazníků zabodovat.  Toto jsou podle čtenářů ty vůbec nejpodceňovanější mobily letošního roku.

Pozor! Metrika není zvažována optikou prodejů. Je založena na subjektivním pocitu, že se tomu či onomu smartphonu nedostalo u zákazníků a odborné veřejnosti tolik pozornosti, kolik by si zasloužil.

Sony Xperia 1 III

Bez desetikoruny 34 tisíc, tolik zaplatíte za japonské torpédo Sony Xperia 1 III. Po delší době jde téměř o bezchybný telefon z produkce legendární značky. Design? Dokonale uhlazený zenový minimalismus.

Displej? Úchvatný 120Hz Quad HD+ OLED s úhlopříčkou 6,5 palce. Hnacím motorem je vlajkový čipset Snapdragon 888 plus 12 GB RAM, 256GB úložiště, 3,5mm jack atd. Přesto je opomíjen, upozaděn, odstaven. Souhlasíte?


Nepřehlédněte: Nový iPhone SE bude chtít více jak miliarda uživatelů Androidu?!


Nejpodceňovanější telefony roku 2021
Nejpodceňovanější telefony roku 2021 | foto: Android Authority

Asus Zenfone 8

Asus Zenfone 8 je suverénně nejmenší high-end Android telefon na trhu. Do kompaktního těla (rozměry 148 × 68,5 × 8,9 mm) výrobce vměstnal 5,9″ 120Hz AMOLED Full HD+ displej.

Procesor? Qualcomm Snapdragon 888 s taktem až 2,84 GHz, v maximální konfiguraci doplněný o 16 GB RAM a 256 GB paměti, to vše pod 20 tisíc! A fotoaparát taky není vůbec marný. Proč není populárnější?

Samsung Galaxy A52s 5G

Samsung, když chce, tak umí. Z našeho pohledu by inovovanému Galaxy A52s 5G možná slušela o tisícovku nižší cena, přesto s jeho koupí málokdo šlápne vedle.


Nenechte si ujít: MIUI 13 vyjde 28. prosince. Tyto telefony Xiaomi a Redmi dostanou přednost!


Telefon má vynikající 6,5″ 120Hz Super AMOLED displej s Full HD+ rozlišením, zvýšenou odolnost IP67, trendy design, svižnou nadstavbu One UI 3.1, dostatek paměti i RAM. Přesto by si prý zasloužil větší pozornost.

Pár postřehů na závěr. Vivo X70 Pro sice skončilo před Galaxy A52s 5G, ale oficiální cestou se zde neprodává, takže jsme uvedli tři největší „hříšníky“ v rámci české (evropské) distribuce. Z dalších známějších modelů se dále umístily Xiaomi Poco F3 nebo Lenovo Legion a další. Tak co myslíte? Opravdu zde tyhle mobily figurují právem?

Total
1
Shares