Apple iPhone SE 3

Nový iPhone SE bude chtít více jak miliarda uživatelů Androidu?!

  • Experti z JP Morgan se zase vytáhli
  • Jejich predikce je stěží uvěřitelná
  • Může nový iPhone oslovit takové masy?

Popularita kalifornské značky s ikonickým logem je takřka bezbřehá, přesto je aktuální odhad analytiků z JP Morgan hodně přitažený za vlasy. Možná je nešťastné dělat v samotném úvodu takové závěry, ale je to tak a vy se brzy dozvíte proč. Za všechno přitom může jediný telefon.

iPhone SE (2022)

O tomhle kousku jsme vás několikrát informovali, takže již máte představu, co se na jaře 2022 s největší pravděpodobností chystá. Tudíž jen v rychlosti: výkon zajistí procesor Apple A15 Bionic s podporou 5G doplněný o 3 GB RAM. Design? Znovu spolehlivé „retro“, tj. velké rámečky, Touch ID a 4,7palcový IPS displej.

A teď to přijde! Experti mají za to, že tento model bude nejen díky ceně (spekuluje se o částce 6 tis. až cca 10 000 Kč včetně DPH), ale i podpoře 5G a dlouhodobějším benefitům plynoucím z vylepšeného Apple Trade-in programu (starý smartphone za nový) pro většinu uživatelů neodolatelnou záležitostí, kvůli které se ochotně vykašlou na Android a přejdou na iOS.


Nepřehlédněte: Výbuch Xiaomi telefonu v Česku! Exploze baterie změnila mobil v hořící pochodeň


Apple iPhone SE (2020)
Apple iPhone SE (2020) | oficiální foto

Apple s cenou poblázní davy

Aby toho nebylo málo, tak padla cifra 1,4 miliard. Zhruba tolik lidí by se podle JP Morgan mohlo nechat zlákat. A proč jsem skeptický? Myslím, že obecně platí mylná domněnka, že lidé by iPhone chtěli, ale nemají na něj, takže jej raději poplivou.

Spousta uživatelů  iOS (iPhone) prostě nechce! Navíc u Androidu mají oprávněný pocit většího výběru a neuvěřitelného cenového rozptylu plus fakt, že 5G telefon koupí už kolem pěti tisíc.

Ale pointa i jinde. I kdybych se mýlil, tak rozhodně více jak miliarda lidí nepřejde na novou platformu kvůli jednomu novému mobilu. Ne, to se opravdu nestane.

Total
20
Shares