Elektromobil

Po Xiaomi chystá elektromobil i další výrobce telefonů. Který?

  • Xiaomi rozšíří své pole působnosti
  • Chystá elektromobil Xiaomi Car
  • A údajně vstoupí do hry i konkurence

Není to tak dávno, co jsme vás informovali, že Xiaomijeden celosvětových lídrů na trhu s mobilními telefony, se angažuje snad ve všech myslitelných segmentech komerční elektroniky. Mimo populární smartphony má v portfoliu chytré hodinky, náramky, koloběžky, notebooky, vysavače nebo IoT produkty.

Xiaomi Car vs. OnePlus Warp Car

A pokud si ještě vzpomenete, také jsme zmínili, že populární značka aktuálně maká na svém prvním elektromobilu. Jde o projekt, který ji stál doslova balík (min. 10 miliard dolarů) a pokud vše půjde jak má,  zelené prvotiny se dočkáme už v roce 2024.


Nepřehlédněte: FONETECH Shorts. Rychlé duely, testy a novinky na dosah!


OnePlus Warp Car
OnePlus Warp Car | foto: Gizmochina

A teď to přijde! Gizmochina hlásí, že již brzy se s podobnými plány vytasí i další výrobci mobilních telefonů, jmenovitě jde o „Svatou trojici“ OnePlus, Oppo a Vivo, která figuruje pod stejným majitelem BBK Elektronics.

A jak se momentálně objevilo na Twitteru, v tento okamžik si všichni tři na indickém trhu registrují ochranné známky. Obecně je těžké odhadnou jejich další kroky stejně jako fázi, ve které se vývoj elektromobilu nachází, ale zatím se to jeví tak, že Xiaomi má zcela jednoznačně náskok.

Zdroj náhledové fotografie: CHUTTERSNAP / Unsplash

Total
1
Shares