Google Pixel 7 Tensor 2

Pixel 7 Pro se objevil v benchmarku. Výkon procesoru Google Tensor 2 je zklamáním

  • Pixel 7 se představí už 6. října
  • Nová řada láká na několik vylepšení
  • Poběží na procesoru Google Tensor 2

Pokud jde o letošní Pixel 7 a Pixel 7 Pro, které dorazí de facto za pár neděl, tak o telefonech v tento okamžik víme takřka vše. To je dáno jednak velkým množstvím nejrůznějších úniků, jednak několika promo fotkami, za nimiž stojí samotný Google.

Google Tensor 2

A vzhledem k tomu, že oba telefony známe téměř skrz na skrz, dnes se zaměříme na hnací motor novinek. Jak už totiž dávno víte, jak menší, tak větší model poběží na procesoru „vlastní výroby“ Tensor 2.

Původně se spekulovalo, že se Američan v letošním roce mnohem více odváže, ale opak je pravdou, informuje Gizmochina s odkazem na info, jež se objevilo v databázi populárního syntetického benchmarku Geekbench.


Nepřehlédněte: Byl 10 let na vozíku, nyní může opět chodit. Robotická kostra postavila bývalého vojáka znovu na nohy


Google Pixel 7
Zdroj: Google, oficiální render

Jde o záznam smartphonu Google Pixel 7 Pro (varianta 12 + 256 GB). Ten nasbíral 1 068 bodů v Sinle, respektive 3 149 bodů v Multi-Core. Ve světě největších křemíkových rychlíků to není žádná sláva (SD8+ Gen 1 cca 1 300 Single, 4 250 Multi).

Výkon jako 2, 3 roky staré procesory

Z rychlé rozborky dále vyplývá, že jde v podstatě jen o přetaktovaný Tensor 1. Novinku opět tvoří osm jader ve složení 2 + 2 + 4, přičemž první dvě jsou ARM Cortex-X1 taktovaná na 2,85 GHz (o 0,5 GHz více než vloni) doplněná o 2× Cortex-A78 + 2× Cortex-A55 (2,35 GHz / 1,80 GHz).

Takže jediným zásadnějším rozdílem oproti přechozí generaci je přítomnost nového grafického čipu Mali-G710, jenž by měl mít papírově o 20 % vyšší výkon i energetickou úspornost. Ale co to znamená? Jednoduše to, že Tensor 2 bude někde na úrovni postarších Snapdragonů 888 nebo dokonce 865.

Zdroj náhledové fotografie: Google, tisková zpráva (ilustrační)

Total
0
Shares