UFO, létající talíř

Pentagon nasadí do akce Gremlina. Nový sledovací systém bude nad USA lovit UFO

  • Nebe nad Spojenými státy ohlídá Gremlin
  • Jde o sledovací systém nové generace

Úřad pro řešení anomálií ve všech oblastech (All-domain Anomaly Resolution Office), který spadá pod Pentagon, vyvíjí nové možnosti sledování oblohy, aby potvrdil nebo vyloučil, zda naši planetu skutečně navštěvují jiné vyspělé civilizace.


Nepřehlédněte: Nabíjíte telefon přes noc? Společnost Apple před tímto zlozvykem varuje


Gremlin bude pátrat po UFO

Úkolem AARO (jde o obdobu slavných Akta X) je analyzovat neidentifikované objekty ve vesmíru, na moři, pod hladinou moře i na souši. Velký důraz úřad klade na pozorování UAP v blízkosti amerických vojenských základen. 

Tim Phillips, výkony ředitel AARO, nyní v rozhovoru s médii prozradil, že úřad spolupracuje s vládními laboratořemi a univerzitními výzkumníky na přenosné sadě senzorů nazvané „Gremlin“.

Systém již provádí pozorování v testovacím režimu, aby expert zjistili, kde má slabiny a mohli jeho možnosti dále rozvíjet. Vysoce postavený zaměstnanec AARO prozradil, že systém zatím nenašel žádné empirické důkazy o UFO. „Většina pozorování byla běžnými objekty a jevy a výsledkem chybné identifikace,“ vysvětluje Phillips.

Přestože Gremlin zatím nezpozoroval nic, co by bylo možné klasifikovat jako mimozemskou sondu, již pomohl identifikovat objekty, které jsou často nesprávně identifikovány jako UFO.

UFO, UAP
Zdroj: Albert Antony / Unsplash

Zatím nenašel nic, co by stálo za řeč

„Začínáme chápat, co se nachází na oběžné dráze kolem naší planety a jak můžeme tyto objekty vyloučit jako anomální,“ uvedl zástupce AARO s tím, že Gremlin byl zčásti navržen tak, aby udržel vzdušný prostor USA v bezpečí.

„Pokud jsou hlášeny objekty, které se pohybují v našem vzdušném prostoru nebo v v blízkosti některého z našich satelitů, musíme pochopit, o co jde. A proto vyvíjíme senzorovou kapacitu, kterou můžeme nasadit v reakci na hlášení.“

Gremlin není prvním systémem pro sledování UFO nasazeným v USA. Harvardský profesor Avi Loeb založil v roce 2021 projekt Galileo, jehož cílem je hledat a zkoumat mezihvězdné návštěvníky sluneční soustavy, případné mimozemské satelity v blízkosti Země, a také UFO, čili UAPy, (zatím) neidentifikované vzdušné jevy. Zatím však nenašel nic, co by stálo za řeč.

Zdroj náhledové fotografie: generováno Midjourney (AI), zdroj: Interesting Engineering

Total
0
Shares