Telefon, výměna baterie

Nabíjíte telefon přes noc? Společnost Apple před tímto zlozvykem varuje

  • Nabíjení přes noc může mít svoje úskalí
  • Pokud se váš telefon přehřívá, riskujete jeho zničení

Nabíjení telefonu je i v roce 2023 stále poměrně ožehavým tématem. Nabíjet kabelem, nebo raději bezdrátově? Nabíjet rychle, nebo raději pomalu? A nabíjet přes den, kdy nad procesem máte plnou kontrolu, nebo spíše přes noc, kdy je vám to vesměs jedno?


Nepřehlédněte: Vybuchl další čínský telefon! V Česku výrobce spokojeně působí řadu let


Nabíjení telefonu přes noc

Nabíjení přes noc je pro mnoho lidí pohodlné, bezstarostné. Snad každý má u postele na nočním stolku nabíječku, nebo bezdrátovou podložku. Ukazuje se, že před nabíjením přes noc byste ale měli znát několik základních pouček.

Tou první je nabíjet telefon bez toho, aby se přehříval. Pokud se vám několikrát stalo, že jste ráno vypojili telefon z nabíječky a on byl teplý nebo rovnou horký, můžete mít zaděláno na problém.

K přehřívání může docházet například kvůli vnějším vlivům. Příklad? Celá řada lidí nabíjí svůj telefon pod polštářem, na kterém spí. Mobil v takovém případě nemůže dobře „dýchat“ a je logické, že se začne více zahřívat.

„Měli byste se vyvarovat spánku nebo sezení na nabíjecím kabelu nebo konektoru,“ uvádí na svých stránkách společnost Apple.

Výbuch, exploze, telefon
Zdroj: FONETECH.CZ

Hrozí exploze

V opačném případě se vám může telefon zahřívat kdykoliv při nabíjení – nebo alespoň v signifikantním procentu případů. Pokud telefonu nic nebrání v běžném nabíjení, ale přesto se zahřívá, může být problém v samotném přístroji.

Jako první byste měli u svého servisu prověřit baterii, zdali není poškozená. Doporučujeme tyto problémy neignorovat, několikrát do roka se totiž stane, že někomu při nabíjení smartphone zkrátka exploduje a nezřídka kdy to způsobí i zranění či dokonce smrt.

Zdroj náhledové fotografie: pvproductions / Freepik, zdroj: Unilad

Total
0
Shares