MIUI 14

Peklo zamrzlo: Xiaomi poslalo MIUI 14 a Android 13 na tento levný telefon. V Česku byl prodejním hitem

  • Xiaomi všechny překvapilo
  • MIUI 14 dostává další oblíbený mobil

Xiaomi patří v posledních letech mezi nejoblíbenější výrobce chytrých telefonů. Firma je známá především produkcí zařízení, která se vyznačují vynikajícím poměrem ceny a výkonu. A právě do této kategorie mobilů patří i POCO F3.


Nepřehlédněte: Apple v Česku zlevňuje! Cena iPhone 14 Pro brutálně klesla, ušetříte několik tisíc


Populární POCO F3 dostává Android 13

Ještě donedávna bylo POCO F3 považováno za jednu z nejlepších voleb ve střední třídě telefonů. A to i ve srovnání s novějšími zařízeními.

Že Xiaomi tento telefon neodsouvá na druhou kolej dokazuje zpráva, že POCO F3 teď dostává novou aktualizaci. Ta přitom nepřináší nic menšího než operační systém Android 13 a uživatelské prostředí MIUI 14.

Nový firmware má interní označení V14.0.7.0.TKHEUXM a uživatelé pro jeho získání nemusí dělat vůbec nic – telefon je na dostupnost aktualizace sám upozorní. Případně můžete přejít do Nastavení telefonu, zvolit „O telefonu“ a přejít do sekce „Verze MIUI“.

Poco F3
Zdroj: FONETECH

Novinky v MIUI 14

Začněme tím, co uvidíte na první pohled. Xiaomi v MIUI 14 provedlo změnu ikon, které jsou teď v základu větší, ale jejich velikost lze pochopitelně kdykoli upravit a přizpůsobit. Na domovské obrazovce jsou k dispozici také nové formáty widgetů (i pro domácí mazlíčky!) a složek.

Vylepšení doznala funkce rodičovské kontroly, která umožňuje rodičům správu možností používání telefonu pro své dítě. A systém rovněž vylepšuje operace a procesy, které ještě lépe ochrání soukromí uživatelů.

Mezi další novinky patří možnost extrahovat text přímo z fotografií a videa, jako to umí iPhone, a výrobce zapracoval i na tom, aby byl systém co nejsvižnější a běžel dobře i na starších, tedy hůře vybavených telefonech – Xiaomi tvrdí, že plynulost systému se zlepšila až o šedesát procent! Bez zajímavosti pak není ani to, že MIUI 14 nabízí nové možnosti, jak pracovat s příchozími notifikacemi.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: GizChina

Total
0
Shares