Samsung Galaxy S8

Peklo zamrzlo! Samsung Galaxy S8 dostává nečekanou aktualizaci, majitelé téměř 6 let starého telefonu nevěří vlastním očím

  • Tomu se nechce věřit. Téměř 6 let starý Samsung Galaxy S8 dostal aktualizaci
  • Samsung znovu ukazuje, kdo je na poli softwarové podpory lídrem trhu

Chytré telefony Samsung Galaxy S8 a Galaxy S8+ se na trhu objevily již začátkem roku 2017 a staly se neuvěřitelným hitem. Nicméně poslední aktualizaci si jejich majitelé mohli stáhnout naposledy v květnu loňského roku. Už to vypadalo, že žádná další nikdy nebude, ale Samsung nyní všechny překvapil.


Nepřehlédněte: Šílený vynálezce sestrojil bizarního čtyřnohého robota, který umožňuje hadům chodit


Galaxy S8 se prodával jako housky na krámě

Nový firmware s označením G95*FXXUCDVG4 oznamuje jen vylepšení GPS a dál nic. Jenže ke stažení je balík dat o velikosti 420 megabajtů, což odpovídá větším úpravám, ale asi nejsou pro Samsung dostatečně důležité, aby byly vůbec zmíněny.

Nečekejte žádné nové funkce, protože telefony dál běží na operačním systému Android 9 s bezpečnostními záplatami z 1. dubna 2021. Přesto mohou být majitelé obou smartphonů vděční. Málokdo z nich asi čekal, že po pěti a půl letech, kdy jsou v prodeji, dostanou ještě nějakou aktualizaci.

Samsung se o zákazníky stará

Dobře informovaný server GalaxyClub navíc hlásí, že Samsung připravuje nové aktualizace i pro další starší telefony, jako například Galaxy S7 z roku 2016 nebo dokonce i Galaxy S6 z roku 2015. Aktualizace se údajně dočká i Galaxy S9. Na oficiálním seznamu podporovaných telefonů žádný z nich ale není.

Společnost Samsung nedávno prohlásila, že prodlužuje bezpečnostní aktualizace na pět let, přičemž po dobu čtyř let budou vybrané telefony dostávat měsíční, v posledním roce pak už jen čtvrtletní záplaty. U svých top modelů korejská firma také slibuje čtyři generace aktualizací operačního systému Android.

Zdroj náhledové fotografie: Matt Wojtaś / Unsplash, zdroj: GSMArena

Total
0
Shares