Peklo zamrzlo! Pět let starý telefon Google Pixel 2 dostává Android 12

  • Nedostatečný hardware pro nový operační systém?
  • Ale kdeže, Android 12 rozjel i 5 let starý Pixel 2

Před dvěma roky Google oznámil, že pro Pixel 2 a 2XL již nebudou k dispozici aktualizace operačního systému Android. Důvodem je staří obou telefonů. Do prodeje byly totiž uvedeny už v roce 2017. Komunita ale nelení a k dispozici je teď neoficiální ROM postavená na nejnovějším Androidu 12.


Nepřehlédněte: Apple dostává od uživatelů pěkný kartáč. iOS 15.4 „dojí“ iPhone jako nikdy


LineageOS v akci

Pixely 2 a 2XL jsou pět let staré smartphony, které společnost Google přestala softwarově podporovat po uvedení Androidu 11 v září roku 2020. Mobily ale žijí dál a díky šikovným vývojářům teď dostávají i nejnovější Android 12.

Za vývojem firmwaru stojí komunita kolem LineageOS (nástupce kdysi velmi populárního CyanogenModu), která zveřejnila nejen odkazy ke stažení potřebných souborů, ale také návod, který uživatele instalací systému krok za krokem provede.

Nejnovější Android na starších Pixelech šlape podle všeho docela slušně. Ale samozřejmě ne všechno funguje, jak má, protože se jedná o rané sestavení, a tak se uživatelé během používání mohou setkat s chybami.

Jakou mají výbavu?

Připomeňme, že výbava Pixelu 2 a 2XL je shodná, rozdílné jsou jen displeje telefonů a s tím spojený design a velikost. Jako referenční přístroje platformy Android dorazily Pixely na trh s operačním systémem Android 8 Oreo a tedy například i funkcí Always On. Telefony používají procesor Snapdragon 835, který měl na svou dobu přemíru výkonu. Ve výbavě mají i jeden přední a jeden hlavní fotoaparát, který však umí natáčet 4K video a podporuje portrétní režim s možností rozmazání pozadí.

Total
0
Shares