iPhone 14 Pro

Ostuda pro Samsung. Na videu ze staršího iPhonu vychvaluje kvalitu Galaxy S24 Ultra

  • Samsung se chtěl přiživit na videu ze sociálních sítí
  • Bezchybný zoom označil za dílo Galaxy S24 Ultra
  • Klip natočil ve skutečnosti iPhone 13 Pro Max

Tak trochu mimo svou obvyklou roli se ocitla korejská společnosti Samsung. Její brazilská pobočka se na síti X (dříve Twitter) pokoušela přiživit na videu z živého vystoupení zpěvačky Rihanny. To mělo být natočeno na telefon a vzhledem k masivnímu bezztrátovému přiblížení brazilští zaměstnanci usoudili, že musí být pořízeno na Galaxy S24 Ultra. Chyba lávky…


Nepřehlédněte: Samsung podporuje olympiádu s Rusy. Přitom volá po „otevřenosti“


Samsung se veřejně ztrapnil

Jak asi tušíte, Samsung se chytl do vlastní pasti egocentrismu. Jak totiž potvrdil skutečný autor videa, záběry popové princezny z živého vystoupení nebyly zachyceny na kameru modelu Galaxy S24 Ultra, nýbrž na relativně postarší iPhone 13 Pro Max.

Ten v době svého představení disponoval jen základním 12Mpx teleobjektivem bez periskopické čočky, konkrétně s 3× optickým přiblížením. Jde o snímač s optickou stabilizací, fázovým ostřením a 77mm ohniskovou vzdáleností.

Video natočil starší iPhone 13 Pro Max

Nicméně autor videa, na které se Samsung nachytal, přiznal, že video bylo nahráno na jeho iPhone s použitím 10× hybridního přiblížení. Protože mu veřejnost na internetu nevěřila, doložil skutečnost snímkem obrazovky z aplikace Fotky, kde je jasně patrné, na jaký objektiv byl záběr zachycen.

Samsung si tak uřízl velkou ostudu – bez předchozího ověření si rovnou chtěl přivlastnit zásluhy ze sociálních sítí. Svůj příspěvek, kde kvalitu fotoaparátu iPhonu de facto oslavuje, následně ze sítě X odstranil, aby nebyl ještě více pro smích.

Zdroj náhledové fotografie: Thai Nguyen / Unsplash, zdroj: BGR

Total
0
Shares