Xiaomi připravuje nový skládací telefon

Ostatním dávají lekci v aerobiku, fotoaparát ale mají průměrný. Samsung proto chystá zásadní změnu

  • Fotoaparát u Galaxy Z Fold4 a Z Flip4 projde vylepšením
  • Změna se dotkne nejen velikosti objektivů, ale i funkcí a možností

Přestože do premiéry nových skládacích telefonů jihokorejské značky ještě několik měsíců zbývá, informací o nich už máme překvapivě docela dost. S předstihem tak třeba víme, že Samsung připravuje četná vylepšení a podle všeho přepracuje i soustavu fotoaparátů.


Nepřehlédněte:  Samsung Galaxy Z Fold4 dostane unikátní design i 2 čtečky v displeji


Samsung má co vylepšovat

Telefony sérií Z Fold a Z Flip patří neodmyslitelně mezi nejdražší telefony v nabídce Samsungu. Za vysokou cenu mohou především technologie, který umožňují smartphony „ohýbat“. Skládačky jihokorejského výrobce sice dávají tradičním mobilům lekce aerobiku, pravdou ovšem je, že by mohly lépe fotit. Rezervy v oblasti fotoaparátů rozhodně mají.

Zdroj: Zana Latif / Unsplash

Inspiruje se u Galaxy S22

Podle serveru AndroidAuthority si je toho vědom i samotný výrobce, a tak v nadcházející generaci svých skládaček použije sestavu fotoaparátů z řady Galaxy S22.  Spekuluje se, že teleobjektiv u modelu Galaxy Z Fold4 bude mít rozlišení 10 Mpx a zvládne trojnásobný optický zoom (současný Galaxy Z Fold3 umí „jen“ dvojnásobné optické přiblížení. Změnou projdou samozřejmě i další snímače, selfie kamera a software, který se stará o zpracování (postprocessing) snímků a videa.

Zdroj náhledové fotografie: Mika Baumeister / Unsplash

Total
0
Shares