Oppo

Konec přehřívání? Oppo představilo unikátní „chladící“ kryt na mobil

  • Čínský brand představil novinku
  • Jde o chladící pouzdro na mobil
  • Konkrétně na Oppo Find X5 Pro

Jako nebe a dudy, právě tak by se dal charakterizovat nejen rozdíl, ale hlavně propastný technologický skok mezi dnešními a prvními chytrými telefony. Výrobci v současnosti akcentují zejména vysoký výkon, nejrůznějšími vychytávkami a funkcionalitami prošpikovaný software a výborný fotoaparát.

Fištrónské Oppo

Jistě, rozhoduje cena. U telefonu za bůra nelze očekávat to, co u smartphonu za „pětku“ a u zařízení za deset tisíc to, co u vlajkového modelu třeba za pětadvacet. Přesto víceméně platí, že za slušný kousek nemusíte utrácet ranec.

Pokud se na chvíli zastavíme u výkonu, tak tam je to jasné. Dnešní vlajkové procesory z produkce Samsungu, Qualcommu nebo MediaTeku jsou extrémní rakety s brutálním zrychlením. Bohužel, jak se občas ukazuje, tyto čipsety se také solidně zahřívají. Některé značky do mobilů zavádí vylepšené chlazení, jiné pro změnu šibují s podtaktováním apod.


Nepřehlédněte: Anonymous překvapili celý svět. Hackeři efektivně „gumují“ ruskou propagandu


Oppo Ice Skin
Ice Skin (Zdroj: Oppo)

Super věc, nebo gimmick?

Obecně se dá říct ale jedno: v budoucnu se bez chlazení neobejde žádný výkonnější telefon. Anebo budou muset výrobci čarovat. Svérázný způsob, jak situaci řešit, představilo Oppo. To pro svoji novinku Find X5 Pro přichystalo speciální hydrogelové pouzdro Ice Skin.

To je díky zvláštním průduchům a membránám schopno absorbovat vlhkost z okolí a účinně smartphone ochladit. No, účinně… Čínský podnik tvrdí, že kryt je schopný stáhnout teplotu dolů o nějaké dva až tři stupně Celsia, informuje Gizmochina.

Zdroj náhledové fotografie: Laura Chouette, Unsplash (ilustrační)

Total
0
Shares