HarmonyOS

Operační systém Huawei Harmony OS slaví deset milionů instalací

  • Huawei má vlastní systém pro mobily. Dostane se i do Česka
  • Za necelý týden si nový Harmony OS nainstaloval milion uživatelů

Huawei představil 2. června svůj vlastní systém Harmony OS 2.0 a učinil zásadní krok v přechodu od operačního systému Android na vlastní platformu. Firma zároveň slíbila aktualizaci na Harmony OS 2.0 pro téměř stovku stávajících zařízení, byť toto prohlášení platí hlavně pro čínský trh. V Evropě se update totiž objeví nejdříve v roce 2022.


Psali jsme: Harmony OS na telefonech Huawei v Česku letos nebude


Huawei v  Harmony OS vidí budoucnost

Na první nový smartphone s Harmony OS si také ještě chvíli počkáme. Teoreticky by mělo jít o model P50, jehož uvedení se ale neustále odkládá. Na druhou stranu firmu k uvedení nových smartphonů nic nenutí. Svůj operační systém potřebuje ještě otestovat a připravit k němu i nové služby a aplikace.

Chytrý telefon Huawei s Harmony OS
Chytrý telefon Huawei s Harmony OS | foto: vlastní

Uživatelé v Číně systém už testují

Ihned po skončení tiskové konference Huawei Harmony OS 2.0 nabídl uživatelům k testování. To je nicméně vázáno zatím výhradně jen na varianty telefonů a tabletů určených pro domácí čínský trh. Nám se nicméně podařilo jeden čínský model obstarat a nový Harmony OS 2.0 už testujeme. A nejsme sami!

Jeden z vlivných tipérů z mikroblogu Weibo se dostal k informaci, že univerzální Harmony OS 2.0 za necelý týden zaznamenal deset milionů instalací a další utěšeně přibývají. Kromě Harmony OS v redakci testujeme také nové chytré hodinky Huawei Watch 3 Pro.

Podívejte se na unboxing Huawei Watch 3 Pro s Harmony OS

 

Total
6
Shares