OnePlus Nord 2

OnePlus Nord 2 fotí stejně jako 2x dražší Samsung Galaxy S21+

  • OnePlus Nord 2 je nepochybně povedený telefon
  • Za relativně málo peněž nabízí opravdu hodně muziky
  • A také skvěle fotí, jak dokazují nejnovější testy DxOMark

OnePlus Nord 2 si svoji premiéru odbyl na konci července. Na první pohled jako by z oka vypadl vlajkovému top modelu OnePlus 9 s jedním rozdílem: je subtilnější, skoro stejně výkonný, a hlavně mnohem levnější.

OnePlus Nord 2 se fakt povedl

Tento smartphone sází na 6,43″ AMOLED s obnovovací frekvencí 90 Hz a Full HD+ rozlišením. Pod kapotou tepe nadupaný osmijádrový procesor Dimensity 1200 s maximálním taktem 3 GHz. V maximální konfiguraci na vás čeká až 12 GB RAM a vnitřní paměť s 256 GB. A hlavně nesmíme zapomenout na zadní 50Mpx fotoaparát, dost možná nejlepší ve své třídě, což dokazuje nově i slavný DxOMark.


Nepřehlédněte: OnePlus Buds Pro jsou nová sluchátka s ANC a rychlým nabíjením


OnePlus Nord 2
OnePlus Nord 2 | foto: DxOMark

Fotí stejně jako Galaxy S21+

A jaký je finální verdikt? Experti proslulé “labiny” tentokrát kritikou hodně šetřili. Chválí široký dynamický rozsah, před den téměř bezchybné výstupy, vynikající ostření nebo velmi věrné podání barev. Zabodovalo i vyvážení bílé stejně jako video. Výtky měli pouze k místy nežádoucím artefaktům ve zhoršených podmínkách a občasnému přeostřování.

OnePlus Nord 2 si tak odnesl celkové skóre 116 bodů, z toho 125 bodů za focení, 105 za video a 43 bodů za zoom. Jde o působivý výsledek už s ohledem na to, že se tento telefon dostal na roveň dvakrát dražšího modelu Galaxy S21+ od Samsungu a také dopadl mnohem lépe než v minulosti adorovaný Pixel 4 od Googlu.

Total
1
Shares