Nothing phone (1)

Hotová věc: bývalý šéf OnePlus odhalí nový telefon už příští měsíc

  • Carl Pei je spoluzakladatel OnePlus
  • Dnes již bývalý CEO založil vlastní značku
  • Po sluchátkách představí i mobil

Ty tam jsou časy, kdy Carl Pei, spoluzakladatel a bývalý výkonný ředitel OnePlus, na premiéře každého nového produktu pažemi freneticky doslova krájel vzduch. Mladý muž, pověstný svým zápalem a nadšením, táhl nadějný startup nahoru spoustu let. Po jeho odchodu skončila jedna významná etapa v historii čínské značky.

OnePlus –> Nothing

Na technologický svět se ale nevykašlal. Z ušetřených peněz a s pomocí vlivných investorů založil Pei brand Nothing a nedlouho poté představil i první vlastní sluchátka Ear (1). Těch se už se stihlo prodat několik stovek tisíc, takže na prvotinu je to hodně dobrý výsledek.


Nepřehlédněte: Šokující comeback! Legendární HTC se vrací a představí vlajkový telefon


Carl Pei
ilustrační (Zdroj: OnePlus)

Android telefon

Dlouho se šuškalo, jestli Pei půjde do pomyslného rizika a přestaví i telefon, jak jinak než s Androidem. Objevovaly se názory, že s ohledem na těsnou konkurenci by to nedávalo moc smysl, ale víte co? Dávalo. Pei má u partnerů (Google, Qualcomm atd.) hodně slušnou reputaci, takže vlastně proč ne?

To, že se něco chystá, ostatně potvrzuje i populární server 9to5Google. Ten se odvolává na TechCrunch a tvrdí, že po více jak 13 měsících vývoje a dolaďování designu Nothing skutečně představí zbrusu nový telefon. A nebude to trvat dlouho, premiéra by měla proběhnout už v dubnu.

Zdroj náhledové fotografie: tiskový zpráva OnePlus (ilustrační)

Total
0
Shares